Festival Colours of Ostrava obohatia The xx a Bonobo
SITA
SITA

Festival Colours of Ostrava obohatia The xx a Bonobo

"Obe mená, ktoré patria k tomu najaktuálnejšiemu na hudobnej scéne, sú dôkazom veľkej žánrovej šírky Colours of Ostrava," vyjadrila sa k účinkovaniu The xx a Bonoba riaditeľka festivalu.

BRATISLAVA 26. marca - Hviezdy elektronickej hudby The xx a Bonobo sú ďalšími dvoma potvrdenými účinkujúcimi multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Agentúru SITA o tom v pondelok popoludní informoval Jiří Sedlák zo spoločnosti ArtsMarketing.CZ.

"Obe mená, ktoré patria k tomu najaktuálnejšiemu na hudobnej scéne, sú dôkazom veľkej žánrovej šírky Colours of Ostrava - od rocku, cez pop, džez, world music, folk až po elektroniku," zdôraznila Zlata Holušová, riaditeľka festivalu, ktorý sa bude konať 18. až 21. júla.

"Oproti vlaňajšku sa tento rok program posunul opäť o niečo ďalej a je najkvalitnejším v histórii festivalu," dodala Holušová. Britské trio The xx ocenené prestížnou Mercury Prize sa na Slovensku zatiaľ previedlo len raz, a to v júli 2010 na festivale Pohoda v Trenčíne. Na tomto podujatí sa tento rok ukáže aj britský hudobník a producent Simon Green alias Bonobo. Na Pohode aj na Colours predstaví nový album The North Borders, ktorý vyšiel len pred niekoľkými dňami. Sprevádzať ho pritom bude speváčka Szjerdene.

Na 12. ročníku festivalu Colours of Ostrava návštevníkov čaká aj islandská postrocková formácia Sigur Rós, britský džez-popový klavirista a spevák Jamie Cullum, americký pesničkár Devendra Banhart, írsky spevák, skladateľ a producent Damien Rice, americká kapela Tomahawk v zostave s Mikeom Pattonom alebo austrálsky hudobník Dub FX.

Ďalšími potvrdenými účinkujúcimi sú Asaf Avidan, Woodkid, Tiken Jah Fakoly, Rokia Traoré, Inspiral Carpets, Jon Hassell, Sara Tavares, Submotion Orchestra, Acoustic Africa, Girls Against Boys, The Bots, Ladi6, Sam Lee, Dhafer Youssef, Anna Maria Jopek, Irie Révoltés či Russkaja. Českú scénu budú reprezentovať napríklad Tata Bojs, Pražský výběr, Wanastowi Vjecy, Zrní, Vojtěch Dyk & B-Side Band, Květy, Psí vojáci, Aneta Langerová, The Prostitutes, Luno, The Pipes and Pints alebo Xindl X.

Colours of Ostrava sa tento rok po druhý raz uskutoční v ostravskej Dolnej oblasti Vítkovíc - v industriálnom areáli, ktorý je od roku 2002 národnou kultúrnou pamiatkou. Štvordňový lístok na podujatie stojí do 31. marca 1 650 korún (v prepočte približne 64,40 eura). V predpredaji sú aj miesta v kempe, parkovanie v areáli festivalu a pri stanovom mestečku. Parkovanie počas celého podujatia stojí 500 korún (19,50 eura). Stanové mestečko bude v areáli Sliezskoostravského hradu. Ak sa naplní, pribudne ďalšie v areáli Landek parku.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…