Muzikál Lucie bude mať premiéru v októbri
SITA
SITA

Muzikál Lucie bude mať premiéru v októbri

Na konkurzoch sa zúčastnilo vyše 400 uchádzačov. Muzikál s podtitulom Větší než malé množství lásky bude aj o tom, ako osud niekedy z ľudí robí hlupákov.

BRATISLAVA 26. marca - Muzikál Lucie zložený z hitov rovnomennej českej skupiny bude mať v Hudobnom divadle Karlín v Prahe premiéru 31. októbra.

V hlavnej úlohe sa predstaví Barbora Poláková, ktorú bude alternovať Emma Smetana. Václav Noid Bárta zas stvárni Daniela, pričom striedať ho bude David Kraus.

Na konkurzoch, ktoré sa skončili pred niekoľkými dňami, sa zúčastnilo viac než 400 uchádzačov. "Ešte rokujeme s umelcami, takže všetky mená prezradíme snáď v nasledujúcich dňoch," uviedol umelecký riaditeľ projektu Pavel Polák. V ďalších úlohách sa objavia Pavel Liška alebo Lukáš Vaculík, ktorých alternáciu zatiaľ tvorcovia nepotvrdili.

Jiří Korn si v predstavení režiséra Petra Novotného zahrá šéfa tlačiarne. "Pobavili má charaktery postáv. Vedľa všetkých tých mladých a naivných ľudí tam zrazu stojí bohatý, zamindrákovaný idiot a chlipník. To som ja, takže ten scenár bude dobrý," vyhlásil Korn s tým, že doteraz nikdy nespieval žiadnu skladbu od Lucie. Muzikál Lucie s podtitulom Větší než malé množství lásky bude podľa libretistu Tomáša Belka obsahovať väčšinu známych skladieb tejto kapely.

"Bude tam väčšina tých, ktoré všetci poznáme ako napríklad Medvídek, Sen, Svítání, Laura či Amerika. Neznámych sa tam objaví tiež dosť," prezradil Belko. "V podstate zaznie asi deväťdesiat percent našej výberovky The Best Of," dodal člen Lucie Michal Dvořák.

Autori však upozorňujú, že muzikál nebude príbehom kapely. "Bude to rozprávanie o láske a o tom, že hľadáme, ako utiecť z prítomnosti a osud z nás niekedy robí hlupákov. Pri písaní som chodil behať v rytme Lucie. Vlastne tomu nechcem hovoriť muzikál. Ide skôr o hudobné predstavenie, ktoré nás bude všetkých baviť. Ak to chlapcom nepokazíme," vysvetlil Belko. Samotní členovia skupiny sa na pódiu pravdepodobne v žiadnej úlohe neobjavia a nebudú ani hrať v kapele, ktorá bude v predstavení naživo hrať.

"My sa iba budeme snažiť, aby živá kapela mala náladu, akú Lucie vždy mala a má. Objavia sa v nej napríklad Tomáš Marek alebo môj syn Adam," uviedol David Koller.

Kapela Lucie pôsobí na scéne od polovice 80. rokov. Na konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Dobrá kočzka která nemlsá (2002). Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce alebo Lucie.

Robert Kodym a P.B.CH. po ohlásení prestávky v roku 2004 pôsobili vo formácii Wanastowi Vjecy, David Koller vystupoval sólovo s kapelou Kollerband a Michal Dvořák pracoval na rôznych hudobných projektoch, od reklamy po klasickú hudbu. Kapela oznámila návrat na scénu vlani v decembri. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…