Hollywoodska ryšavka Nicole Kidman oslavuje 45. narodeniny
SITA
SITA

Hollywoodska ryšavka Nicole Kidman oslavuje 45. narodeniny

Krásna Austrálčanka, exmanželka Toma Cruisa, má na konte mnoho ocenení, Oscara si odniesla za stvárnenie spisovateľky Virginie Woolf vo filme Hodiny.

BRATISLAVA 20. júna – Slávna herečka s ryšavými vlasmi Nicole Kidman sa narodila 20. júna 1967 v Honolulu na Havaji austrálskym rodičom Antonymu a Janelle.

Nicole sa so svojimi rodičmi presťahovala do Washingtonu, kde sa jej otec venoval výskumu rakoviny prsníka, no neskôr sa vrátili do ich rodnej Austrálie.

V Sydney sa Nicole už od skorého veku venovala herectvu a svoju prvú filmovú rolu získala v 16 rokoch, keď sa objavila v austrálskom vianočnom filme Bush Christmas (1983).

Nicole Kidman sa do povedomia verejnosti dostala v roku 1989 trojdielnym miniseriálom Bangkok Hilton a tiež trilerom Úplné bezvetrie, v ktorom si zahrala po boku Sama Neilla. Celosvetová sláva prišla v 90. rokoch so snímkami Dni hromu (1990), Navždy a ďaleko (1992), V moci posadnutosti (1993), Batman navždy (1995), Peacemaker (1997), Praktická mágia (1998) či Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň (1999).

Za výkon v muzikáli Moulin Rouge (2001) ju v roku nominovali na Oscara a o rok neskôr si zlatú sošku odniesla za stvárnenie spisovateľky Virginie Woolf vo filme Hodiny (2002). Po tretí raz ju na prestížnu cenu nominovali za výkon v dráme Králičia nora (2010). Na konte má tiež tri Zlaté glóbusy a desiatky ďalších cien.

Diváci ju poznajú aj zo snímok Tí druhí (2001), Návrat do Cold Mountain (2003), Ľudská škvrna (2003), Dogville (2003), Stepfordské paničky (2004), Tlmočníčka (2005), Moja krásna čarodejnica (2005), Príbeh jednej vášne (2006), Zlatý kompas (2007), Invázia (2007), Austrália (2008), Nine (2009) či Skús ma rozosmiať (2011).

Ryšavá herečka sa prvýkrát vydala v roku 1990 za hollywoodsku hviezdu Toma Cruisa, s ktorým si adoptovali dve deti - Isabellu Jane a Connora Antonyho. Prominentný pár sa rozišiel v roku 2001.

O päť rokov neskôr sa v šatách španielskej značky Balenciaga Kidman vydala za novozélandsko-austrálskeho country speváka Keitha Urbana. Svadobných hostí, medzi ktorými nechýbali herečka Naomi Watts či herci Russell Crowe a Hugh Jackman, požiadala, aby im nekupovali svadobné dary, ale peniaze radšej venovali humanitárnej organizácii.

So svojím druhým manželom má herečka dcéry Sunday Rose a Faith Margaret. V súčasnosti Nicole Kidman pracuje na niekoľkých filmových projektoch. V roku 2014 sa objaví v snímke Grace of Monaco o krásnej hollywoodskej herečke a monackej kňažnej Grace Kelly.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…