Akustické turné Kataríny Knechtovej bude pokračovať
SITA
SITA

Akustické turné Kataríny Knechtovej bude pokračovať

Speváčka Katarína Knechtová sa pre veľký záujem fanúšikov rozhodla pridať ďalších päť koncertov.

BRATISLAVA 3. apríla - Speváčka Katarína Knechtová sa rozhodla predĺžiť akustické klubové turné, ktoré sa malo pôvodne skončiť 28. marca koncertom v Banskej Bystrici.

Pre veľký záujem fanúšikov však pridala ďalších päť vystúpení, konkrétne v Novom Meste nad Váhom (24. apríla), Leviciach (25. apríla), Brezne (26. apríla), Bratislave (29. mája) a Starej Ľubovni (28. júna), pričom na všetkých ju bude znova sprevádzať skupina Bloom na čele so speváčkou Barborou Drahovskou.

Vstupenky na vystúpenia sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

"Turné dopadlo nad naše očakávania. Ľudia boli skvelí, bavili sa, dostávame stále neuveriteľne pozitívnu spätnú väzbu. Na mnohých miestach bol o koncerty taký veľký záujem, že sa veľa ľudí do klubu ani nedostalo, a aj preto sme sa rozhodli ešte zopár vystúpení pridať," uviedla speváčka, ktorá počas turné oslávila aj svoje 32. narodeniny, a veľa darčekov tak dostala aj od svojich priaznivcov.

"Často dostávam rôzne vyšívanky, vyznania lásky, kvety, či plyšové srdiečka, no teraz to bola torta s celým vizuálom nášho turné. Jeden fanúšik mi prišiel dokonca zablahoželať priamo na pódium, no ešte väčšia zábava bola na poslednom koncerte v Banskej Bystrici - tam ma iný mladý muž vzal do náručia a krútil so mnou vo vzduchu asi minútu. Mala som z toho tanca záchvat smiechu," prezradila Knechtová, ktorá pauzu pred pokračovaním turné využila na lyžovačku v Taliansku.

"Túto zimnú sezónu som zatiaľ stihla len bežkovať, ale aj lyžovanie mi ide obstojne. Nie som veľmi dobrý lyžiar, ale zleziem z každého svahu. Aj keď to možno nevyzerá vždy veľmi elegantne," dodala.

Katarína Knechtová kedysi spievala v súbore Prešovčatá. V roku 1996 sa stala členkou začínajúcej skupiny IMT Smile, ktorá s ňou v zostave debutovala albumom Klik-klak (1997). Ich cesty sa však rozišli a Knechtová založila kapelu Peha. Táto formácia vydala štyri štúdiovky - Niečo sa chystá (1999), Krajinou (2001), Experiment (2003) a Deň medzi nedeľou a pondelkom (2005) obsahujúce hity ako Za tebou, Vaňa plná piraní, Slnečná balada, Naoko spím, Diaľkové ovládanie, Hlava vinná, telo nevinné alebo Diabol, anjel.

Video: Speváčka Katarína Knechtová

Knechtová získala v rokoch 2001 a 2005 cenu Aurel v kategórii najlepšia speváčka. Jej formácia Peha sa okrem toho v roku 2005 presadila aj v kategóriách Najlepšia skupina, Najlepšia pieseň (Za tebou) a Najlepší album (Deň medzi nedeľou a pondelkom). V rokoch 2007 a 2008 zase rodáčka z Prešova triumfovala medzi speváčkami v ankete OTO.

V roku 2008 sa rozhodla opustiť skupinu Peha a odštartovala sólovú kariéru, pričom debutovala albumom Zodiak (2008). Z nahrávky pochádzajú single Vo svetle žiariacich hviezd a V tichu a bonusová skladba Muoj Bože, ktorá zaznela vo filme Bathory (2008) režiséra Juraja Jakubiska.

V roku 2010 speváčka nadviazala spoluprácu s uznávaným producentom a koncertným bubeníkom Depeche Mode Christianom Eignerom. Výsledkom ich spolupráce je album Tajomstvá (2012). Ešte pred jeho vydaním sa hudobníčka predstavila ako predskokanka na česko-slovenskom turné skupiny Chinaski a účinkovala v tanečnej šou Let´s Dance.

Video: Katarína Knechtová - Keby

Vlani sa niekoľkonásobná držiteľka strieborného Slávika prezentovala ako bubeníčka novej kapely The Cubes, ktorú okrem nej tvoria sestry Jana a Petra Humeňanské. Dievčenské trio vydalo v lete debutový eponymný album. Ten si vyslúžil nomináciu na Radio_Head Award v kategórii Album roka - poslucháčska cena. The Cubes v Bratislave predskakovali kapele Garbage a samotná Knechtová sa v Prahe aj Bratislave predstavila v úlohe predskokanky írskej formácie The Cranberries.

Informácie pochádzajú od Evy Bacigalovej z manažmentu speváčky a archívu agentúry SITA.

Pridané koncerty akustického turné Kataríny Knechtovej:

24. apríla - Nové Mesto nad Váhom - Blue Note

25. apríla - Levice - Klub Reviczky

26. apríla - Brezno - Bombura

29. mája - Bratislava - Rock Café

28. júna - Stará Ľubovňa - Hrad Stará Ľubovňa

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…