Speváčka Zuzana Smatanová otvorila výstavu svojich kresieb
SITA
SITA

Speváčka Zuzana Smatanová otvorila výstavu svojich kresieb

Speváčka nakreslila pätnásť portrétov, ktoré budú až do 10. mája vystavené v bratislavskej River Gallery.

BRATISLAVA 4. apríla - Slovenská speváčka Zuzana Smatanová oddnes vystavuje v bratislavskej River Gallery svoje kresby známych osobností ako sú napríklad Richard Müller, Ivan Tásler, Peter Cmorik, Peter Nagy, Stanislav Štepka, Kuly alebo Petra Polnišová.

Výstava potrvá do 10. mája a v júni ju potom budú môcť navštíviť záujemcovia v Dubnici nad Váhom. Smatanová sa rozhodla dať kresby do dražby, výťažok z ktorej pôjde na konto Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

"Nakreslila som štrnásť známych osobností, s ktorými som počas desaťročnej kariéry spolupracovala, alebo sú mi sympatickí a mám ich rada. Pätnásty portrét je tvár môjho otca, ktorý bol maliar a od detstva ma ku kresleniu viedol. Kresleniu sa venujem odmalička. Ako prváčku na základnej škole ma rodičia prihlásili na výtvarný krúžok, ale po roku som odišla. Vedela som, že otec bude pre mňa tým najlepším učiteľom. Portréty kreslím od strednej školy, kde som nakreslila snáď všetky svoje spolužiačky. V poslednom ročníku som z portrétu aj maturovala," uviedla Smatanová, ktorá na kresbách pracovala takmer štyri mesiace.

Portréty najprv nakreslila a potom ich dokončovala akvarelom. "Kreslila som celé Vianoce, niekedy až do neskorej noci. Trošku mi trpeli oči a chrbát, ale všetky tváre som si naozaj vychutnávala. Poznám všetky ich vrásky a malé nedokonalosti, ktoré práve tvoria ich osobnosť. Každý z nich mi ponúkol svoje špecifiká - Richard Müller čierne okuliare, Adela svoj nos, Peter Nagy kučeravé vlasy, Kuly svoj mini-nos a Lukáš Latinák veľké oči a to všetko ma na nich veľmi bavilo," dodala speváčka.

Svoje portréty si na stredajšiu vernisáž prišli pozrieť Ivan Tásler, Kuly, Lucia Hablovičová, Martin "Pyco" Rausch a Michal Hudák, pričom všetci boli s výsledkom spokojní. "Celý tento večer aj tieto kresby sú veľmi príjemné. Ide hlavne o dobrú charitatívnu akciu a pekné ľudské vzťahy, ktoré vznikajú medzi táborom IMT Smile a táborom Zuzany Smatanovej," povedal Ivan Tásler. "Aj ja som skúšal kresliť. Idú mi tanky, bojové vozidlá a potom ešte medvedíky a snehuliaci. To mám ešte z detstva. Môžem povedať, že takto krásne a takto vážne by som nevedel kresliť," pochválil Smatanovej diela Kuly z Desmodu.

"Úžasné, absolútne presné, dokonalé, ako keby som sa pozeral na fotografiu. Neuveriteľné. To bude asi tým, že som poslal fotku starú deväť rokov. Naozaj výstižné kresby. Peter Nagy je perfektný, Pyco úžasný, ja úplne ako cez kopirák. Zuzka je naozaj nesmierny multitalent. Keď sa predvedie ešte ako tanečnica, tak bude úplne dokonalá," dodal moderátor a herec Michal Hudák.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…