Support Lesbiens na koncerte rockovej kapely Bon Jovi
SITA
SITA

Support Lesbiens na koncerte rockovej kapely Bon Jovi

Česka formácia Support Lesbiens sa v júni predstaví ako predskokan na pražskom koncerte americkej rockovej kapely Bon Jovi.

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Na pražskom koncerte americkej rockovej kapely Bon Jovi, ktorý sa uskutoční 24. júna v Synot Tip aréne, sa v úlohe predskokana predstaví česká formácia Support Lesbiens. Tá vystúpi už v novej zostave, ktorú tvoria gitarista Hynek Toman, spevák Czenda Urbánek, klávesák Jan Andr, bubeník Radek Tomášek a basgitarista Filip Fendrych.

Support Lesbiens na tomto koncerte okrem svojich najznámejších skladieb taktiež po prvý raz naživo predstavia nový singel, ktorý plánujú vydať koncom apríla a v máji potom k nemu nakrútia videoklip.

"Táto správa nás veľmi potešila, kapelu Bon Jovi si nesmierne vážim. Jej hity si spievajú ľudia na celom svete už od 80. rokov a aj po tridsiatich rokoch stále rovnako suverénne vypredávajú štadióny na všetkých kontinentoch. To, o čom každá kapela na začiatku svojej kariéry sníva, Bon Jovi naplnili hneď niekoľkonásobne. Aj keď by už mohli iba ťažiť zo svojej pozície, na svojej hudbe aj koncertoch stále tvrdo pracujú a fanúšikov neustále prekvapujú niečím novým. A čo viac, ako jedni z mála celé tie roky fungujú v stále rovnakom zložení," uviedol Toman, ktorý je jediným pôvodným členom v súčasnom zložení Support Lesbiens.

Support Lesbiens vznikli v roku 1992, o rok neskôr debutovali albumom So, What? (1993) a v roku 1995 uviedli na trh nahrávku Medicine Man (1994). V roku 1996 sa skupina rozpadla, no o päť rokov neskôr sa na scénu vrátila. Odvtedy vydala nahrávky Regeneration? (2001), Tune Da Radio (2002), Midlife (2004), Euphony And Other Adventures (2006), Greatest Hits 1993 - 2007 (2007), Lick It (2008), Soft Collection (2009) a Homobot (2011). V marci 2003 získala dve ceny Anděl za najlepší album roka 2002 a kapelu roka 2002.

Vlani v decembri z kapely odišiel spoluzakladateľ a spevák Kryštof Michal, pričom rovnako urobili i traja zo štyroch zostávajúcich členov kapely - René Rypar (gitara), Zbyněk Raušer (bicie nástroje) a Jan Daliba (basgitara). Všetci štyria následne vytvorili novú skupinu Portless. Posledný koncert Support Lesbiens v pôvodnej zostave sa uskutočnil 15. februára v Uhříněvsi v rámci turné k 20. výročiu vzniku kapely.

Bon Jovi sa v Prahe predstavia v rámci aktuálneho svetového turné Because We Can, pričom ešte predtým vystúpia aj 17. mája vo Viedni v dostihovom areáli Krieau. Zatiaľ nie je známe, či sa na týchto koncertoch predstaví aj gitarista Richie Sambora, ktorý sa z "osobných dôvodov" rozhodol nepokračovať v turné. Médiá špekulujú o tom, že hudobník má opäť problémy s pitím, keďže v roku 2007 pre alkoholizmus a užívanie návykových látok absolvoval liečenie, ktoré si v roku 2011 zopakoval. Hudobník však fanúšikom prostredníctvom Twitteru odkázal, že sa má dobre. "Som v poriadku, ale musel som ostať v Los Angeles a postarať sa o istú osobnú záležitosť. Mám vás všetkých rád a čoskoro sa uvidíme," napísal. Portál TMZ.com zas cituje nemenované zdroje, podľa ktorých je dôvodom Samborovho odchodu dlhodobý konflikt medzi ním a spevákom Jonom Bon Jovim. Líder kapely ho údajne neustále znevažuje a hádajú sa aj o peniaze.

Informácie pochádzajú od Kateřiny Dědkovej zo spoločnosti Vis-a-Vis Production a z archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…