Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov

Keď sa o šikanovanom dievčatku dopočula skupina motorkárov, muži nedokázali zostať sedieť so založenými rukami a pre dievčatko urobili nádherné gesto.

Stovka motorkárov chráni dievčatko pred šikanou. — Foto: Facebook/JohnRaySpencer

JACKSON 16. júna - O šikane sa veľa hovorí, ľudia si však často nedokážu ani predstaviť, aký reálny tento problém je a čo prežíva dieťa, ktoré jej musí čeliť. Svoje by o tom vedela rozprávať aj 7-ročná Ashley Wastakiewiczová.

Šikanoval ju starší chlapec

Malá prváčka sa bála chodiť do školy a ani na ulicu nedokázala vyjsť bez strachu. Problém tkvel v tom, že ju viac ako rok šikanoval 11-ročný chlapec od susedov, ktorý jej nikdy nedal pokoj, informovala stanica News 8. Začalo sa to tým, že ju častoval desiatkami nepríjemných mien, situácia sa však postupne iba zhoršovala a jeho správanie malo ďaleko od nevinného detského doberania si rovesníkov. Netrvalo dlho a k malému dievčatku sa dokonca začal správať agresívne a útočil na ňu. Bolo jedno, či ju stretol na ulici alebo na chodbe školy. Narážal do nej a strkal do nej dokonca aj keď šla Ashley na bicykli a aj v škole jej znepríjemňoval život, ako len vedel.

Škola sa nečinne prizerala

Ashley začala byť utiahnutá, čo sa začalo prejavovať aj v triede, škola však jej šikanovanie od staršieho žiaka nijako neriešila a jeho správanie iba zľahčovala a brala na ľahkú váhu. Jej mama Christine si však všimla, že je dievčatko nešťastné a bojí sa aj vyjsť hrať na ulicu. Upozorňovala školu na šikanu jej dcérky, chlapec a jeho rodičia však vždy všetko šikovne popreli a situácia sa ututlala. Keď už bola Christine naozaj zúfalá, napísala o tomto probléme príspevok na sociálnej siete v nádeji, že sa nájde niekto, kto jej pomôže.

Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov.
Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov. Foto: Facebook/JohnRaySpencer

Súkromná ochranka

O príbehu bezradnej Ashley sa takto dopočula až miestna skupina motocyklistov. Na pohľad drsný gang mužov ukázal, že keď treba pomôcť, vedia sa zorganizovať pre dobrú vec a zakročiť. "Nikto by nemal byť šikanovaný," vyjadril sa James Dingmon z amerického veteránskeho motocyklového klubu. Obrovská skupina motocyklistov sa stretla pri miestnom parku s Ashley a jej mamou a odprevadili ich domov ako ochranka, čim dali najavo, že stoja za ňou a sú ochotní ju chrániť. Húf motocyklistov si pritom dal záležať na tom, aby chlapec, ktorý dievčatko permanentne šikanoval, videl, že sú na jej strane a nemajú problém si nájsť čas na to, aby sa jej zastali. Ich krásne gesto dokonca Ashley pomohlo natoľko, že sa prestala báť a situácia sa upokojila.

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…