Žbirka má nový singel, vznikol v spolupráci s Olliem Torrom
SITA
SITA

Žbirka má nový singel, vznikol v spolupráci s Olliem Torrom

K piesni Slávou opitý (remix) sa momentálne pripravuje videoklip.

BRATISLAVA 8. apríla - Slovenský spevák Miro Žbirka posiela do rádií nový singel Slávou opitý (remix), ktorý vznikol v spolupráci s 20-ročným muzikantom a producentom Olliem Torrom.

Ten si pri počúvaní vlani vydanej Žbirkovej kolekcie Complete Box obľúbil niektoré piesne z albumov Nemoderný chalan (1984) a Chlapec z ulice (1986), ktoré ho oslovili natoľko, že sa rozhodol s nimi pracovať a pretaviť ich do súčasného zvuku.

“Dostal sa mi do ruky Mekyho Complete Box so všetkými cédečkami, ktoré vydal. Prekvapilo ma, že som na nich našiel aj synth-popové piesne ako napríklad Do člna alebo Slávou opitý. Inšpirovalo ma to k tomu, že som z niektorých urobil remixy,” vysvetlil Torr.

Žbirku to príjemne prekvapilo a rozhodol sa na tomto projekte aktívne spolupracovať. “Vždy som rád experimentoval a Ollie mi takto vlastne pripomenul množstvo mojich pesničiek, na ktoré som trochu pozabudol. Je to akási moja “odvrátená” strana a po projekte Symphonic Album mi to veľmi dobre padlo," vyjadril sa.

Remix piesne Slávou opitý mal premiéru vo veľkonočnom kole Česko Slovenskej SuperStar, kde bol Žbirka poradcom pre spevákov v česko-slovenskom kole. K pesničke sa práve v týchto dňoch pripravuje videoklip.

Miro Žbirka začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980).

V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom. Počas svojej kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, zahral si v televíznom muzikáli Neberte nám princeznú (1981) a vydal 12 štúdiových albumov, z ktorých viaceré vyšli aj v angličtine. Zatiaľ posledným radovým albumom je nahrávka Empatia z roku 2009.

Žbirkovi fanúšikovia sa momentálne môžu tešiť na tri exkluzívne koncerty Abbey Road Night v Prahe (12. júna), Brne (13. júna) a Bratislave (zatiaľ neznámy termín). Na nich vystúpia interpreti, ktorí nahrávajú v legendárnom londýnskom štúdiu a Žbirka tam predstaví svoje piesne v akustickej podobe. Na jeseň sa na trh dostane DVD Complete Box s kompletnou videografiou a bonusmi.

Agentúru SITA informoval spevákov PR manažér pre Slovensko Rado Mešša.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…