Pokračovania Avatara budú nakrúcať aj pod vodou
SITA
SITA

Pokračovania Avatara budú nakrúcať aj pod vodou

Tvorcovia filmu chcú využiť technológiu motion capture na detailné zachytenie hereckých výkonov vo vode.

BRATISLAVA 8. apríla - Niektoré scény v pripravovaných pokračovaniach blockbusteru Avatar (2009) budú technológiou motion capture nakrúcať pod vodou. A

ko prezradil producent očakávaných snímok Jon Landau, momentálne sa to snaží umožniť špeciálny tím odborníkov, ktorí pracovali aj na prvom filme.

"Chceme využiť technológie, na ktorých pracujú talentovaní ľudia, aby boli ďalšie dva filmy ešte viac emocionálne pútavé a vizuálne príťažlivé, a tiež aby vyvrcholil príbeh našich dvoch hlavných postáv," vysvetlil. "Vodu by sme mohli pomocou počítačovej grafiky simulovať, ale to sa nedá urobiť s hercovým zážitkom, takže budeme nakrúcať v nádrži," dodal.

Cieľom tvorcov na čele s režisérom Jamesom Cameronom je, aby dokázali detailne zaznamenať všetko, čo herci pod vodou urobili a "zabezpečiť, aby to konečný výsledok na plátne reprezentoval". Tiež premýšľajú nad využitím formátu HFR (high frame rate), ktorého priekopníkom je Peter Jackson.

Ten v ňom vlani uviedol do vybraných kín prvú časť svojej trilógie Hobit s podtitulom Neočakávaná cesta. Tvorcovia Avatarov majú totiž pocit, že by tak divákom priniesli lepší zážitok. Podľa Landaua však nezabúdajú na to, že ľudia nechodia do kina pre technickú stránku filmu, ale najmä pre "emocionálne spojenie so snímkou".

Cameronov Avatar z roku 2009, v ktorom si zahrali Sam Worthington, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver, sa stal finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Sci-fi snímka, ktorá si na konto pripísala takmer 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti. Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho vyšlú na planétu Pandora, ktorú obýva ľuďom podobný národ Na\'vi s vlastným jazykom a kultúrou.

Jake Sully je členom expedície, ktorej cieľom je ťažba drahého minerálu. Pobyt pre človeka je na Pandore možný až po vytvorení hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory.

Počas expedície Jake Sully stretáva krásnu Neytiri z národa Na\'vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na čiu stranu sa má postaviť v záverečnom boji o planétu. Avatar 2 by mal prísť do kín prísť v roku 2015, dátum uvedenia trojky ešte nie je známy.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…