Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov
SITA
SITA

Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov

Predstaviteľ Iron Mana podpísal zmluvu, ktorá mu zabezpečuje obrovský honorár. Jeho hereckí kolegovia zarobili dva až šesť miliónov dolárov.

BRATISLAVA 16. apríla - Americký herec Robert Downey Jr. dostal za blockbuster Avengers: Pomstitelia (2012) okolo 50 miliónov dolárov.

Podpísal totiž zmluvu, ktorá mu za stvárnenie marvelovského superhrdinu Iron Mana zabezpečuje značné percento zo zisku, a tak si na konto pripísal omnoho viac ako jeho hereckí kolegovia.

S touto špekuláciou vlani prišiel magazín The Hollywood Reporter, no Downey Jr. to potvrdil až v nedávnom rozhovore pre magazínu GQ, čím prekvapil samotného redaktora. "Áno. Nie je to šialené? Sú poriadne nahnevaní. Som tým, čo sa nazýva \'strategické náklady,\'" vyjadril sa 48-ročný predstaviteľ Iron Mana alias Tonyho Starka.

Hercovi agenti svojmu klientovi zabezpečili exkluzívnu zmluvu po tom, ako film Iron Man (2008) celosvetovo utŕžil 585 miliónov dolárov. Vďaka nej dostane časť ziskov zo všetkých filmov, v ktorých hrá spomínaného superhrdinu. Presné percento však nie je známe. Keď filmové štúdio Marvel začalo nakrúcať ďalšie snímky o superhrdinoch, ktorí sa neskôr stali Avengermi, s ostatnými hviezdami podpísalo zmluvy na omnoho nižšie sumy.

Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner a Mark Ruffalo údajne dostali na ruku dva až tri milióny dolárov a Samuel L. Jackson so Scarlett Johansson približne dvojnásobok spolu s prémiami. Keďže z Avengerov sa s celosvetovými tržbami 1,51 miliardy dolárov stal tretí finančne najúspešnejší film v histórii, pre Downeyho Jr. to znamenalo obrovský honorár, pričom s podobnou sumou môže s najväčšou pravdepodobnosťou rátať aj za očakávané pokračovanie Avengerov. To príde do kín v roku 2015.

Robert Downey Jr. je známy napríklad z komediálnej drámy Skvelí chlapci (2000), mysteriózneho trileru Gothika (2003), kriminálnej snímky Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej drámy Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej drámy Príbeh jednej vášne, mysterióznej krimi Zodiac (2007), hudobnej životopisnej snímky Sólista (2009), komédie Deadline (2010), akčných komiksových adaptácií Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia či z úspešných filmov Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011).

Poznajú ho aj fanúšikovia seriálu Ally McBealová (1997 - 2002), v ktorom účinkoval v 25 epizódach v rokoch 2000 až 2002. V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992), v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008).

Úlohu Tonyho Starka si zopakoval aj v treťom filme o Iron Manovi, ktorý príde do slovenských kín už 2. mája. V roku 2005 si vzal producentku Susan Levin, ktorá mu vlani vo februári porodila syna Extona Eliasa. Pre herca je to už druhý potomok, s exmanželkou Deborah Falconer má 19-ročného syna India. Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…