V Bratislave budú premávať historické električky a autobusy
SITA
SITA

V Bratislave budú premávať historické električky a autobusy

Dopravný podnik cez víkend posilní niektoré spoje, na programe je podujatie Bratislava pre všetkých.

BRATISLAVA 20. apríla - Dopravný podnik Bratislava počas víkendového podujatia Bratislava pre všetkých posilní dopravu do lokalít, o ktoré je najväčší záujem, teda k Zoologickej záhrade, na Partizánsku lúku či k zrúcanine hradu Devín.

Obyvateľov i návštevníkov mesta cez víkend tiež povozia historické autobusy, trolejbusy i električky. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svoje oficiálnej internetovej stránke.

Posilnená bude cez víkend doprava do Devína, linky č. 28 a 29 budú od Novej budovy SND (resp. od Mosta SNP) v čase od 10:00 do 20:00 premávať v 15-minútových intervaloch, krátke autobusy vymenia za kĺbové.

K Zoologickej záhrade budú jazdiť posilnené linky č. 31 a 39 cez víkend od 09:00 do 19:00 v intervaloch päť až sedem minút. Z centra k Zoo sa budú môcť návštevníci priviezť autobusmi č. 30 a 37, ktoré budú premávať každých osem až dvanásť minút.

Linku č. 32 z Dlhých dielov a Hlavnej stanice dopravný podnik tiež posilní, premávať bude každých 15 minút. Na Partizánsku lúku a Železnú studničku bude premávať každých 20 minút kĺbový autobus č. 43. Vybrané spoje tejto linky budú v sobotu končiť až na Kačíne. Na Partizánsku lúku či do Lesoparku odporúča bratislavský dopravca využiť aj trolejbusy č. 212 a 211.

Ulicami Bratislavy budú cez víkend bezplatne premávať historické električky, autobusy a trolejbusy. V sobotu i v nedeľu sa môžu cestujúci historickými linkami previezť približne od 10:00 do 18:00. Historické električky cestujúcich povozia po trase Nám. Ľudovíta Štúra - Šafárikovo nám. - Štúrova - Nám. SNP - Obchodná - Radlinského - Vazovova - Krížna - Špitálska - Jesenského - Nám. Ľudovíta Štúra. Cestujúcich povozia električky Ganz 104, DPMB č. 31, č. 38 a ČKD Tatra T2 č. 215, od Slovenského národného divadla budú odchádzať v 15-minútových intervaloch. Trolejbusy Škoda 9 Tr53 a 152 budú jazdiť po trase Autobusová stanica - Ulica 29. augusta - Kollárovo námestie - Hodžovo námestie - Palisády - Červený kríž - Búdková a späť. Historické autobusy cestujúcich prevezú po trase Hviezdoslavovo nám. - Rázusovo nábrežie - Nábr. arm. gen. L. Svobodu - Mlynská dolina - Patrónka - Vojenská nemocnica - Cesta mládeže - Železná studnička a späť. Trolejbusy i autobusy budú premávať každých 30

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…