Nový film Woodyho Allena si nenechal ujsť ani Milan Lasica
SITA
SITA

Nový film Woodyho Allena si nenechal ujsť ani Milan Lasica

Koprodukčná komédia Do Ríma s láskou (2012) sa na 20. ročníku Art Film Festu tešila veľkej pozornosti.

BRATISLAVA 21. júna - Nový film amerického scenáristu a režiséra Woodyho Allena Do Ríma s láskou (2012) dnes po tretí raz premietli na Art Film Feste, ktorý sa od 16. júna koná v Trenčianskych Tepliciach a v Trenčíne.

Druhú verejnú projekciu si nenechal ujsť ani Milan Lasica, ktorý je prezidentom podujatia.

Kinostan pri Kursalone v Trenčianskych Tepliciach zaplnilo 200 ľudí, pričom mnohí sa do stanu pre naplnenú kapacitu ani nedostali. Väčšina z tých, ktorým sa to podarilo, na záver projekcie tlieskalo.

Snímka Do Ríma s láskou mala svetovú premiéru 20. apríla v Ríme, teda v dejisku príbehu. Vo štvrtok 14. júna ju v severoamerickej premiére uviedli na Medzinárodnom filmovom festivale (MFF) v Los Angeles. Po premietaní na Art Film Feste túto komédiu uvedú napríklad aj na MFF v Karlových Varoch.

Sedemdesiatšesťročný Woody Allen pri svojom objavovaní Európy tentoraz zaostril na domácich talianskych obyvateľov i amerických turistov, ktorí sa v Ríme zapletú do romantických avantúr a dobrodružstiev. V koprodukčnom filme si zahrali Jesse Eisenberg, Ellen Page, Penélope Cruz, Alec Baldwin, Roberto Benigni, Judy Davis, Ornella Muti i samotný Woody Allen.

Americký komik, režisér, scenárista, herec a spisovateľ Woody Allen, vlastným menom Allan Stewart Konigsberg, začínal vystúpeniami v nočných kluboch v Greenwich Village a účinkovaním v televízii. Na svojom konte má 23 nominácií na Oscara, z ktorých štyri premenil na sošky - za réžiu a pôvodný scenár filmu Annie Hall (1977) a za pôvodné scenáre snímok Hana a jej sestry (1986) a Polnoc v Paríži (2011).

Známe sú aj jeho filmy Manhattan (1979), Purpurová ruža z Káhiry (1985), Zločiny a poklesky (1989), Manželia a manželky (1992), Tajomná vražda na Manhattane (1993), Výstrely na Broadwayi (1994), Mocná Afrodité (1995), Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Pozor na Harryho! (1997), Celebrity (1998), Darebáčkovia (2000), Prekliatie žltozeleného škorpióna (2001), Melinda a Melinda (2004), Match Point - Hra osudu (2005), Vicky Cristina Barcelona (2008), Užívaj si, ako sa len dá! (2009) či Poznáš muža svojich snov (2010).

V jeho ďalšom, zatiaľ nepomenovanom filme sa v hlavných úlohách predstavia Cate Blanchett, Alec Baldwin a Louis C.K. Okrem nich sa v snímke objavia aj Sally Hawkins, Michael Emerson a Peter Sarsgaard. Allen začiatkom júna prezradil, že nakrúcať sa začne v lete v New Yorku a San Franciscu. Pôjde tak o jeho návrat do San Francisca, kde natočil svoj režisérsky debut Vezmi peniaze a utekaj (1969).

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…