Nový film Woodyho Allena si nenechal ujsť ani Milan Lasica
SITA
SITA

Nový film Woodyho Allena si nenechal ujsť ani Milan Lasica

Koprodukčná komédia Do Ríma s láskou (2012) sa na 20. ročníku Art Film Festu tešila veľkej pozornosti.

BRATISLAVA 21. júna - Nový film amerického scenáristu a režiséra Woodyho Allena Do Ríma s láskou (2012) dnes po tretí raz premietli na Art Film Feste, ktorý sa od 16. júna koná v Trenčianskych Tepliciach a v Trenčíne.

Druhú verejnú projekciu si nenechal ujsť ani Milan Lasica, ktorý je prezidentom podujatia.

Kinostan pri Kursalone v Trenčianskych Tepliciach zaplnilo 200 ľudí, pričom mnohí sa do stanu pre naplnenú kapacitu ani nedostali. Väčšina z tých, ktorým sa to podarilo, na záver projekcie tlieskalo.

Snímka Do Ríma s láskou mala svetovú premiéru 20. apríla v Ríme, teda v dejisku príbehu. Vo štvrtok 14. júna ju v severoamerickej premiére uviedli na Medzinárodnom filmovom festivale (MFF) v Los Angeles. Po premietaní na Art Film Feste túto komédiu uvedú napríklad aj na MFF v Karlových Varoch.

Sedemdesiatšesťročný Woody Allen pri svojom objavovaní Európy tentoraz zaostril na domácich talianskych obyvateľov i amerických turistov, ktorí sa v Ríme zapletú do romantických avantúr a dobrodružstiev. V koprodukčnom filme si zahrali Jesse Eisenberg, Ellen Page, Penélope Cruz, Alec Baldwin, Roberto Benigni, Judy Davis, Ornella Muti i samotný Woody Allen.

Americký komik, režisér, scenárista, herec a spisovateľ Woody Allen, vlastným menom Allan Stewart Konigsberg, začínal vystúpeniami v nočných kluboch v Greenwich Village a účinkovaním v televízii. Na svojom konte má 23 nominácií na Oscara, z ktorých štyri premenil na sošky - za réžiu a pôvodný scenár filmu Annie Hall (1977) a za pôvodné scenáre snímok Hana a jej sestry (1986) a Polnoc v Paríži (2011).

Známe sú aj jeho filmy Manhattan (1979), Purpurová ruža z Káhiry (1985), Zločiny a poklesky (1989), Manželia a manželky (1992), Tajomná vražda na Manhattane (1993), Výstrely na Broadwayi (1994), Mocná Afrodité (1995), Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Pozor na Harryho! (1997), Celebrity (1998), Darebáčkovia (2000), Prekliatie žltozeleného škorpióna (2001), Melinda a Melinda (2004), Match Point - Hra osudu (2005), Vicky Cristina Barcelona (2008), Užívaj si, ako sa len dá! (2009) či Poznáš muža svojich snov (2010).

V jeho ďalšom, zatiaľ nepomenovanom filme sa v hlavných úlohách predstavia Cate Blanchett, Alec Baldwin a Louis C.K. Okrem nich sa v snímke objavia aj Sally Hawkins, Michael Emerson a Peter Sarsgaard. Allen začiatkom júna prezradil, že nakrúcať sa začne v lete v New Yorku a San Franciscu. Pôjde tak o jeho návrat do San Francisca, kde natočil svoj režisérsky debut Vezmi peniaze a utekaj (1969).

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.