Spiderman v detskom prevedení: Má len tri roky a 20-metrovú stenu vylezie za menej ako 4 minúty
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Spiderman v detskom prevedení: Má len tri roky a 20-metrovú stenu vylezie za menej ako 4 minúty

Rodený talent. Dievčatko sa ešte nedokázalo postaviť na nohy, no po lezeckej stene jej to išlo ako skúsenej horolezkyni. Rodičia sú nadšení a svoje dieťa podporujú.

Bella je milovníčkou lezenia — Foto: Repro foto YouTube

ADELAIDE 6. október – Rodičia sú horlivými horolezcami a ich malá dcérka Bella sa tejto záľube nevyhla. Zaujímavé je, že ju nikto nenútil. Dievčatko sa rozhodlo samé a to vo veľmi útlom veku. Ešte ani chodiť nevedela a už ju lákalo všetko, na čo sa dalo vyliezť. Či sú to gény alebo náhoda je ťažké zhodnotiť. Jedno je však isté, Bella ma ozajstný talent a dobre našliapnuté do budúcna. Žarty si z toho robí aj samotná mamička Andie: „Lezenie môže mať v DNA.“

Foto: Repro foto YouTube

Andie je lektorom lezenie, často so sebou na hodiny brávala aj svoju malú dcérku. „Bella somnou často chodila pracovať, takže si myslím, že považuje lezenie za niečo, čo robí každý,“ priznala Andie. Malá Belle podľa nej vníma lezenie ako chôdzu. Je to pre ňu jednoducho prirodzené.

Foto: Repro foto YouTube

Prvé náznaky talentu sa objavili už v troch mesiacoch. Vešala sa a bez problémov visela na rukách svojich rodičov. Keď dovŕšila šesť mesiacov, začala visieť len na jednej ruke a neskôr z postieľky. Prirodzený pohyb a schopnosť uchopiť sa bolo veľkým znamením pre rodičov Andie a Giancarla. Už vtedy tušili, že ich dieťa má veľké predpoklady stať sa výbornou horolezkyňou. Keď mala Bella osem mesiacov, rodičia ju skúsili postaviť pred malú lezeckú stenu. Aj napriek tomu, že v tom období ešte nechodila, nezastavilo ju to pred jej záľubou. „Začala liezť a zdalo sa, že sa jej to páči,“ zhodli sa rodičia.

Rodičia majú čo robiť. Podľa slov matky je veľmi náročné udržať Bellu mimo stien. Na Vianoce dostala pod stromček novú, väčšiu a ružovú stenu, ktorú rodinka nainštalovala priamo do svojej obývačky. Stena mala cez dva metre, no ani to Bellu neodradilo. Rodičia sa jej rozhodli cestu nahor ešte sťažiť a popridávali nové úchyty. Ani s tým dievča nemalo problém. Výzvy sa nezľakla a zvládla ju bez problémov. Ďalším výmyslom boli zavesené kruhy, po ktorých sa dievčatko vešalo ako opička.

Foto: Repro foto YouTube

Neuveriteľné výkony

V 16 mesiacoch, kedy sa iné detičky ešte nemotorne pohybujú, sa Bella postavila pred novú výzvu. Vyliezť po stene s rozmermi 3,4 metra jej trvalo iba pár sekúnd a 20 metrová výzva neskutočné štyri minúty.

Bezpečnosť je prvoradá

Mamička Andie zdôrazňuje, že bezpečnosť je vždy prioritou číslo jedna. Aj napriek tomu ale Bella vo všeobecnosti nepoužíva pri lezení laná. Rodičia sú ale vždy po ruke a v priamej blízkosti. Dievčatko namiesto lán dáva prednosť postroju a svojim schopnostiam. Rodičia tvrdia, že Bella si prirodzene vie vyhodnotiť tú najjednoduchšiu cestu, aby dokázala všetko bez pomoci. „Nenechá nikoho, aby jej pomohol, a povie mi, aby som odišla. Je veľmi múdra a keďže sa tomu venuje už dostatočne dlho, je aj silná,“ povedala pyšná Andie.

Foto: Repro foto YouTube

Bella sa počas svojich skúseností naučila vyhodnotiť, čo je bezpečné a čo nie. Nikdy nespraví to, čo by ju mohlo ohroziť. Rodičia vedia, že sa videá, na ktorých ich talentované dievčatko lozí, stali medzinárodnou senzáciou. Bellu okrem lezenia fascinujú aj všetky veci spojené s ním. „Miluje opice a miluje Spider-Mana.“ Obaja rodičia veria, že sa z ich dcérky v budúcnosti stane profesionálny horolezec.

 

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…