Pink zlomí rekord slávnej Rod Laver Areny v Melbourne
SITA
SITA

Pink zlomí rekord slávnej Rod Laver Areny v Melbourne

Tridsaťtriročná speváčka sa v metropole Austrálie ukáže v rámci aktuálneho The Truth About Love Tour celkovo osemnásťkrát, čo bude novým rekordom.

BRATISLAVA 28. mája - Americká speváčka Pink sa až osemnásťkrát predstaví naživo v slávnej tenisovej a koncertnej hale Rod Laver Arena, ktorá sa nachádza v austrálskom Melbourne.

Prekoná tak vlastný rekord, keď v rámci Funhouse Tour vystúpila v tejto aréne s kapacitou približne 15-tisíc ľudí dovedna sedemnásťkrát. Tridsaťtriročná speváčka sa v metropole Austrálie ukáže v rámci aktuálneho The Truth About Love Tour.

Okrem Melbourne sa od 25. júna do 8. septembra predstaví aj v Perthe, Adelaide, Brisbane a Sydney. Celkovo absolvuje 46 koncertov, na ktoré predala už viac než pol milióna vstupeniek. Len na jej vystúpenia v Melbourne sa predalo viac než 200-tisíc lístkov.

Aj keď sú tieto čísla ohromujúce, Pink neprekoná rekord Funhouse Tour z roku 2009. V rámci tejto šnúry mala v Austrálii až 58 koncertov, na ktoré predala viac ako 650-tisíc lístkov. Žiadnemu inému sólovému interpretovi sa toto číslo dodnes nepodarilo prekonať.

Speváčka Pink

Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, sa narodila v Pensylvánii. Hudobnú kariéru rozbehla v dievčenskej skupine Choice. Po jej rozpade sa dala na sólovú dráhu a začala pracovať na prvej sólovej štúdiovke Can't Take Me Home (2000).

Nasledovali nahrávky Missundaztood (2001), Try This (2003), I'm Not Dead (2006), Funhouse (2008) a zatiaľ posledný album The Truth About Love (2012). Medzi jej najznámejšie hity patria skladby There You Go, Get the Party Started, Just Like a Pill, Who Knew, U + Ur Hand, So What, Raise Your Glass, Fuckin' Perfect či Just Give Me a Reason.

Trojnásobnú držiteľku Grammy magazín Billboard v roku 2009 zaradil na čelo rebríčka najlepších popových interpretov a interpretiek desaťročia a podľa magazínu Forbes bola speváčka, ktorá celkovo predala vyše 40 miliónov albumov a 70 miliónov singlov, 27. najvplyvnejšou celebritou sveta roku 2010. Dcérku Willow Sage priviedla na svet v júni 2011. S jej otcom Careym Hartom sa zosobášila v januári 2006 v Kostarike.

Informácie pochádzajú z webstránok billboard.com, thetruthaboutlovetour.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…