Aby vám nič neušlo: Kompletný program, kedy budú na olympiáde súťažiť slovenskí športovci
Michaela Bodyová
Michaela Bodyová

Aby vám nič neušlo: Kompletný program, kedy budú na olympiáde súťažiť slovenskí športovci

Program v prípade akýchkoľvek zmien pravidelne aktualizujeme. Aby vám na ZOH2018 nič podstatné neušlo.

— Foto: TASR/AP

PJONGČANG 9. februára - Viacerí z nás to poznajú. Nekonečné vysedávanie pred televíznymi obrazovkami a sledovanie zimnej olympiády. Chvíle ako bude táto sú chvíľami, kedy sa spája celý národ. Ľudia fandia športovcom, ktorí zastupujú ich krajinu a sú hrdí na ich výkony akoby boli ich vlastné. Tento rok sa bude olympiáda odohrávať v juhokórejskom meste Pjongčang. Tak ako všetky olympiády pred ňou aj táto bude jedinečná. No, aby vám neušiel žiadny dôležitý okamih je tu pre vás pripravený kompletný program, počas ktorého môžete sledovať slovenských športovcov. Časy sú uvádzané v stredoeurópskom čase.

10. 2. (sobota)

- 11.10 h SANE: Jednotlivci - 1. a 2. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)
- 12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky žien na 7,5 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

11. 2. (nedeľa)

- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 5.30 h SNOUBORDING: Slopestyle - 1. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)
- 6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle - 2. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)
- 12.00 h SANE: Jednotlivci - 3. a 4. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)
- 12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

Klaudia Medlová
Klaudia Medlová Foto: TASR

12. 2. (pondelok)

- 2.00 h SNOUBORDING: Slopestyle - 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 2.33 h SNOUBORDING: Slopestyle - 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 3.06 h SNOUBORDING: Slopestyle - 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 11.10 h BIATLON: stíhacie preteky žien na 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)
- 11.50 h SANE: Jednotlivkyne - 1. a 2. jazda (Katarína Šimoňáková)
- 13.00 h BIATLON: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

13. 2. (utorok)

- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov - zjazd (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov - slalom (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)
- 10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)
- 11.30 h SANE: Jednotlivkyne - 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)
- 12.00 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - štvrťfinále žien (Alena Procházková, Barbora Klementová?)
- 12.25 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - štvrťfinále mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek?)
- 12.55 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - semifinále žien (Alena Procházková, Barbora Klementová?)
- 13.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - semifinále mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek?)
- 13.25 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - finále žien (Alena Procházková, Barbora Klementová?)
- 13.34 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou - finále mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek?)

Peter Mlynár
Peter Mlynár Foto: TASR

14. 2. (streda)

- 12.20 h SANE: Dvojice - 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: B-skupina: Slovensko - OŠR

15. 2. (štvrtok)

- 2:00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien - 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 3.30 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 5.45 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 7.30 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 10 km voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová)
- 9.15 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)
- 12.00 h BIATLON: vytrvalostné preteky mužov na 20 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)
- 13.30 h SANE: Tímy (Jozef Ninis alebo Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková, Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

16. 2. (piatok)

- 2.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien - 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 5.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien - 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)
- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 4.10 h HOKEJ - MUŽI: B-skupina: USA - Slovensko
- 7.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 15 km voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

17. 2. (sobota)

- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: B-skupina: Slovinsko - Slovensko

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová Foto: TASR

18. 2. (nedeľa)

- 2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov - 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov - 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)
- 12.15 h BIATLON: preteky mužov na 15 km s hromadným štartom (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

19. 2. (pondelok)

- 1.30 h SNOUBORDING: Big air - 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)
- 1.53 h SNOUBORDING: Big air - 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)
- 2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)
- 3.40 h SNOUBORDING: Big air - 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)
- 4.03 h SNOUBORDING: Big air - 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

20. 2. (utorok)

- 2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková?)
- 4.10 h HOKEJ - MUŽI: osemfinále
- 8.40 h HOKEJ - MUŽI: osemfinále
- 12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2x6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: osemfinále
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: osemfinále

21. 2. (streda)

- 2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)
- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 4.10 h HOKEJ - MUŽI: štvrťfinále
- 8.40 h HOKEJ - MUŽI: štvrťfinále
- 9.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov a žien voľnou technikou - semifinále (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek, Alena Procházková, Barbora Klementová)
- 11.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint žien voľnou technikou - finále (Alena Procházková, Barbora Klementová)
- 11.30 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov voľnou technikou - finále (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: štvrťfinále
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: štvrťfinále

22. 2. (štvrtok)

- 2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov - 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov - 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)
- 12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Adam Žampa
Adam Žampa Foto: TASR

23. 2. (piatok)

- 1.30 h SNOUBORDING: Big air - 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová?)
- 2.00 h SNOUBORDING: Big air - 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 2.30 h SNOUBORDING: Big air - 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)
- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien - zjazd (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 6.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien - slalom (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)
- 8.40 h HOKEJ - MUŽI: semifinále
- 12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: semifinále

24. 2. (sobota) 8 finálových disciplín

- 3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)
- 6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)
- 13.10 h HOKEJ - MUŽI: o 3. miesto

25. 2. (nedeľa) 4 finálové disciplíny

- 5.10 h HOKEJ - MUŽI: finále
- 7.15 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom (Alena Procházková, Barbora Klementová)

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…