D. Velďáková skončila štvrtá v trojskoku na Diamantovej lige v Eugene
TASR
TASR

D. Velďáková skončila štvrtá v trojskoku na Diamantovej lige v Eugene

Na štvrtom mieste skončila na atletickom mítingu Diamantová liga v americkom Eugene slovenská trojskokanka Dana Velďáková

Dana Velďáková Foto: TASR/Martin Baumann

Eugene 2. júna (TASR) - Na štvrtom mieste skončila na atletickom mítingu Diamantová liga v americkom Eugene slovenská trojskokanka Dana Velďáková. Výkonom dlhým 14,31 m zaostala za treťou Jamajčankou Kimberly Williamsovou o 47 cm.

výsledky:

muži:

100 m: 1. Justin Gatlin (USA) 9,88, 2. Michael Rodgers (USA) 9,94, 3. Ryan Bailey (USA) 10,00, 4. Nesta Carter (Jam.) 10,03, 5. Derrick Atkins (Bahamy) 10,08, 6. Keston Bledman (Trinidad a Tobago) 10,10, 7. Richard Thompson (Trinidad a Tobago) 10,21, 8. Kemar Bailey-Cole (Jam.) 10,24

200 m: 1. Nickel Ashmeade (Jam.) 20,14, 2. Walter Dix (USA) 20,16, 3. Jason Young (Jam.) 20,20, 4. Churandy Martina (Hol.) 20,36, 5. Jaysuma Saidy Ndure (Nór.) 20,51, 6. Jeremy Dodson (USA) 20.52, 7. Calesio Newman (USA) 20,71, 8. Maurice Mitchell (USA) 20,73

400 m: 1. LaShawn Merritt (USA) 44,32, 2. Kirani James (Grenada) 44,39, 3. Tony McQuay (USA) 45,31, 4. Luguelin Santos (Dom. rep.) 45,33, 5. Kevin Borlee (Belg.) 45,56, 6. Lalonde Gordon (Trinidad a Tobago) 45,67, 7. Chris Brown (Bahamy) 45,85, 8. Pavel Maslák (ČR) 46,05

800 m: 1. Mohammed Aman (Et.) 1:44,12, 2. Timothy Kitum (Keňa) 1:45,16, 3. Nick Symmonds (USA) 1:45,40, 4. Job Koech Kinyor (Keňa) 1:45,47, 5. Andrew Osagie (V. Brit.) 1:45,62, 6. Duane Solomon (USA) 1:45,67, 7. Adam Kszczot (Poľ.) 1:45,80, 8. Abraham Rotich (Keňa) 1:47,2

míľa: 1. Silas Kiplagat (Keňa) 3:49,48, 2. Asbel Kiprop (Keňa) 3:49,53, 3. Aman Wote (Et.) 3:49,88, 4. Ayanleh Souleiman (Džibiti) 3:50,40, 5. Bethwell Birgen (Keňa) 3:50,42, 6. Caleb Mwangangi Ndiku (Keňa) 3:50,46, 7. Nixon Kiplimo Chepseba (Keňa) 3:51,37, 8. Collins Cheboi (Keňa) 3:51,44

5000 m: 1. Edwin Cheruiyot Soi (Keňa) 13:04,75, 2. Mohamed Farah (V. Brit.) 13:05,88, 3. Yenew Alamirew (Et.) 13:06,45, 4. Thomas Pkemei Longosiwa (Keňa) 13:07,51, 5. Bernard Lagat (USA) 13:07,76, 6. Galen Rupp (USA) 13:08,69, 7. Chris Derrick (USA) 13:09,04. 8. Ibrahim Jeilan (Et.) 13:09,16

110 m prek.: 1. Hansle Parchment (Jam.) 13,05, 2. Orlando Ortega (Kuba) 13,08, 3. David Oliver (USA) 13,10, 4. Ryan Wilson (USA) 13,18, 5. Andrew Riley (Jam.) 13,20, 6. Sergey Šubenkov (Rus.) 13,22, 7. Jeff Porter (USA) 13,35, 8. Jason Richardson (USA) 13,45

3000 m prek.: 1. Conseslus Kipruto (Keňa) 8:03,59, 2. Paul Kipsiele Koech (Keňa) 8:05,86, 3. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Fr.) 8:06,60, 4. Evan Jager (USA) 8:08,60, 5. Hillary Kipsang Yego (Keňa) 8:09,84, 6. Abel Kiprop Mutai (Keňa) 8:10,04, 7. Jairus Kipchoge Birech (Keňa) 8:12,65, 8. Dan Huling (USA) 8:22,38

výška: 1. Mutaz Essa Barshim (Katar) 240, 2. Erik Kynard (USA) 236, 3. Derek Drouin (Kan.) 236, 4. Alexej Dmitrik (Rus.) 230, 5. Čang Kuo-wej (Čína) 226, 6. Sergej Mudrov (Rus.) 226, 7. Robert Grabarz (V. Brit.) 226, 8. Ivan Uchov (Rus.) 221

žrď: 1. Renaud Lavillenie (Fr.) 595, 2. Bjoern Otto (Nem.) 590, 3. Raphael Holzdeppe (Nem.) 584, 4. Malte Mohr (Nem.) 584, 5. Brad Walker (USA) 561, 6. Steven Lewis (V. Brit.) 551, 7. Konstadinos Filippidis (Gr.) 551, 8. Jang Jen-šeng (Čína) 541

disk: 1. Robert Harting (Nem.) 69,75, 2. Piotr Malachowski (Poľ.) 68,19, 3. Ehsan Hadadi (Irán) 65,63, 4. Martin Wierig (Nem.) 65,54, 5. Gerd Kanter (Est.) 63,58, 6. Vikas Gowda (India) 63,30, 7. Yennifer Frank Casanas (Šp.) 61,97, 8. Lance Brooks (USA) 60,89

ženy

100 m: 1. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,71, 2. Blessing Okagbareová (Nig.) 10,75, 3. Veronica Campbellová-Brownová (Jam.) 10,78, 4. Kerron Stewartová (Jam.) 10,97, 5. Murielle Ahoureová (Pobr. Slonoviny) 10,98, 6. Ana Claudia Silvaová (Braz.) 11,06, 7. Allyson Felixová (USA) 11,07, 8. Barbara Pierreová (USA) 11,10

400 m: 1. Amantle Montshoová (Botswana) 50,01, 2. Francena McCororyová (USA) 50,37, 3. Novlene Williamsová-Millsová (Jam.) 51,14, 4. Christine Ohuruoguová (V. Brit.) 51,31, 5. Stephanie McPhersonová (Jam.) 51,35, 6. DeeDee Trotterová (USA) 51,73, 7. Shericka Williamsová (Jam.) 52,22, 8. Sanya Richardsová-Rossová (USA) 53,77

800 m: 1. Francine Niyonsabaová (Bur.) 1:56,72, 2. Brenda Martinezová (USA) 1:58,18, 3. Janeth Jepkosgeiová Busieneiová (Keňa) 1:58,71, 4. Alysia Johnsonová Montanová (USA) 1:59,43, 5. Mary Cainová (USA) 1:59,51, 6. Marilyn Okorová (V. Brit.) 2:00,70, 7. Jekaterina Poistogovová (Rus.) 2:01,26, 8. Winny Chebetová (Keňa) 2:01,37

1500 m: 1. Hellen Onsandová Obiriová (Keňa) 3:58,58, 2. Faith Chepngetichová Kipyegonová (Keňa) 4:01,08, 3. Nancy Jebetová Langatová (Keňa) 4:01,41, 4. Siham Hilaliová (Mar.) 4:02,16. 5. Treniere Clementová Moserová (USA) 4:02,85, 6. Sheila Reidová (Kan.) 4:02,96, 7. Eunice Jepkoechová Sumová (Keňa) 4:03,13, 8. Hannah Englandová (V. Brit.) 4:03,38

5000 m: 1. Tirunesh Dibabová (Et.) 14:42,01, 2. Mercy Cheronová (Keňa) 14:42,51, 3. Margaret Wangariová Muriukiová (Keňa) 14:43,68, 4. Buze Diribová Kejelaová (Et.) 14:51,15, 5. Gelete Burkaová (Et.) 14:52,93, 6. Hiwot Ayalewová (Et.) 14:57,02, 7. Beleynesh Oljiraová (Et.) 15:01,51, 8. Linet Masaiová (Keňa) 15:02,98

400 m prek.: 1. Zuzana Hejnová (ČR) 53,70, 2. Georganne Molineová (USA) 54,75, 3. Kaliese Spencerová (Jam.) 55,03, 4. Denisa Rosolová (ČR) 55,11, 5. Lashinda Demusová (USA) 55,25, 6. T'Erea Brownová (USA) 55,28, 7. Perri Shakesová-Draytonová (V. Brit.) 55,74, 8. Nataľja Anťuchinová (Rus.) 57,74

trojskok: 1. Caterine Ibargueen (Kol.) 14,93, 2. Olha Saladuhová (Ukr.) 14,85, 3. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,78, 4. Dana VELĎÁKOVÁ (SR) 14,31, 5. Keila Costaová (Braz.) 14,23, 6. Hanna Kňazjevová (Ukr.) 14,15, 7. Victoria Vaľukevičová (Rus.) 14,06, 8. Yamile Aldamová (V. Brit.) 14,06

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…