Do projektu Týždeň vody na Slovensku sa zapojilo už 50 subjektov
TASR
TASR

Do projektu Týždeň vody na Slovensku sa zapojilo už 50 subjektov

Do nového projektu Týždeň vody na Slovensku sa už zapojilo 50 subjektov, ktoré majú s vodou niečo spoločné.

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Poprad 6. júna (TASR) – Do nového projektu Týždeň vody na Slovensku sa už zapojilo 50 subjektov, ktoré majú s vodou niečo spoločné. Ide o akciu, ktorú Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) organizuje v týždni od 17. do 23. júna v spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR). "Ide vlastne o možnosť užiť si vodné atrakcie na Slovensku za zvýhodnené ceny. Zľavy, ktoré poskytnú jednotliví prevádzkovatelia, sa pohybujú na úrovni 20 percent a viac," objasnila na dnešnej tlačovej konferencii v popradskom akvaparku generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.

Podľa nej je Slovensko krajina veľmi bohatá na vodné zdroje, a preto by bola škoda, keby Slováci nevyužívali vodné atrakcie, akvaparky, kúpele a vodné nádrže doma, na Slovensku. "Myslíme si, že táto akcia bude mať úspech. Zatiaľ sa do projektu zapojilo 50 subjektov, ktoré ponúkajú dovolenku spojenú s vodou, to znamená termálne kúpaliská, kúpele, akvaparky, hotely s ponukou wellness či vodné nádrže," vymenovala Kučerová.

Slovensko je krajina, ktorá má najväčší počet vodných zdrojov v Európe, Žitný ostrov je najväčšou zásobárňou pitnej vody v strednej Európe a podľa SACR by bola škoda nevyužiť to v súvislosti s cestovným ruchom. Na Slovensku je momentálne 25 kúpeľných miest, 16 termálnych kúpalísk, šesť akvaparkov a 33 jazier a vodných plôch schválených na rekreáciu. Zoznam subjektov, ktoré sa rozhodli Týždeň vody na Slovensku podporiť, aj s informáciami o výške poskytnutých zliav, nájdu záujemcovia na internetovej stránke SACR.

"Cieľom tohto projektu je zapojiť čo najviac subjektov, ktoré majú niečo spoločné s vodou, teraz je ich 50, predpokladáme, že sa zapoja ďalší a postupne sa z tejto akcie stane tradícia, ako je v súčasnosti napr. Deň múzeí a galérií. Zároveň vyzývame ďalšie subjekty, aby sa na tejto iniciatíve zúčastnili," zdôraznil člen Rady SACR Richard Pichonský, ktorý zastupuje región Vysoké Tatry.

Do projektu sa v rámci OOCR Región Vysoké Tatry zapojilo šesť subjektov. Návštevníci môžu zľavy využívať v popradskom Aquacity, pri člnkovaní na Štrbskom plese, vo wellness centrách či pri raftingu. "Toto je možno cesta, ako si získať klientov a návštevníkov počas letných prázdnin, podporí sa tým domáci cestovný ruch a peniaze ostanú v regióne. Dá sa povedať, že aj tu, v regióne, máme možnosti prežiť krásnu dovolenku a netreba za vodou cestovať k moru," dodala výkonná riaditeľka OOCR v Tatrách Lenka Maťašovská.

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.