Štvrtá Doba ľadová mieri aj do slovenských kín
SITA
SITA

Štvrtá Doba ľadová mieri aj do slovenských kín

Podľa herca Viktora Horjána je tento film radosť dabovať, pretože má skvelé dialógy, ktoré nie sú prvoplánové ale vždy veľmi vtipné.

BRATISLAVA 27. júna - Týždeň po svetovej premiéra prichádza štvrtá Doba ľadová s podtitulom Zem v pohybe aj do slovenských kín. Na slávnostnej premiére v bratislavskom Cinema City sa okrem obľúbeného leňocha Sida zúčastnili aj dabingoví herci animovaného filmu.

„Takýto film je radosť dabovať, pretože je vždy dobre nakreslený, má skvelé dialógy, ktoré sú nielen pre detského diváka, ale aj dospelých, nie je to prvoplánové a vždy veľmi vtipné,“ vysvetlil herec Viktor Horján, prečo sa na ďalšie pokračovanie kreslenej rozprávky v 3D verzii tešil.

V príbehu prepožičal svoj hlas dvom vačiciam. „Na rozdiel od ostatných postáv sú vačice skôr okrajové, nemajú svoje typické hlášky, ale vždy sú veľmi bojovné,“ povedal Viktor Horján a dodal, že deti si niekedy od neho žiadajú hlas vačíc.

Vo štvrtej Dobe ľadovej sa objavia aj nové postavičky, ako mamutia tínedžerka Kivi, tigrica či babička leňocha Sida, ktorú narozprávala herečka Gabriela Dzuríková. „My herci sa vždy smejeme na tom, že by sme radi dabovali zvieratá s takým extra hlasom ako žaby alebo kačky. Aj keď je Sid neprekonateľná postavička, je pre mňa česť, že som tak isto mohla robiť leňocha,“ povedala po premiéra Gabriela Dzuríková. Okrem Viktora Horjána a Gabriely Dzuríkovej vo filme odznejú aj hlasy Jozefa Švoňavského, Richarda Stankeho či Martiny Dolnej.

Dobrodružná rodinná komédia dvojice režisérov Stevea Martinoa, Mikea Thurmeiera chce po troch rokoch nadviazať na úspech predchádzajúcich filmov. Veverička Scrat so svojím žaluďom spôsobí katastrofu, po ktorej sa pradávna Pangea začne lámať na kontinenty.

Mamut Manny, leňoch Sid s babičkou a tiger Diego sa ocitnú na inej kryhe ako ich ostatní kamaráti, preto sa snažia dostať späť na pevninu. Cesta nebude vôbec jednoduchá, keďže ich plavbu na ľadovej kryhe sa bude snažiť prekaziť skupinka pirátov.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…