Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál
SITA
SITA

Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál

Muzikál s piesňami najúspešnejšej dievčenskej skupiny bude mať premiéru v zime.

BRATISLAVA 27. júna - Bývalé členky skupiny Spice Girls sa v utorok stretli v Londýne, aby uviedli muzikál Viva Forever založený na ich slávnych piesňach z 90. rokov minulého storočia.

Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell tak odštartovali propagáciu javiskovej šou, ktorej premiéra sa uskutoční v decembri na West Ende.

"Predstavujeme novú generáciu dievčenskej sily," uviedla 38-ročná Beckham. Podľa autorky muzikálu Jennifer Saunders to bude príbeh o trpkej chuti reality, ktorú prináša sláva. S myšlienkou uskutočniť tento projekt prišla producentka filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) Judy Craymer. Tá Saunders opísala ako skvelú spolupracovníčku.

"Porozumela úzkosti žien, strachu z odsúdenia a nervozity z toho, že jedného dňa, keď prídu do istého veku, budú neviditeľné," uviedla Craymer. "Počúvali sme skladby Spice Girls deväť mesiacov bez prestávky. Jennifer prišla s nápadom na rodinný príbeh, ktorý sa týka dnešných celebrít. Bude to o chaose, ktorý televízne talentové šou prinášajú do životov rodín a do priateľstiev," vysvetlila.

Podujatie, ktoré spojilo päticu žien po niekoľkých rokoch, sa konalo v hoteli St. Pancras Renaissance, kde v roku 1996 Spice Girls nakrútili videoklip k prelomovému hitu ich kariéry Wannabe. "Tieto dievčatá sú úžasné, skvelé a láskavé. Som vďačná, že mám také priateľky," uviedla 39-ročná Halliwell, ktorá skupinu opustila v roku 1998, teda dva roky pred jej úplným rozpadom.

"To hovorí len preto, že odišla," žartovala 38-ročná Chisholm známa ako Mel C. "To, že naše piesne budú znieť noc čo noc v divadle, je pre nás veľká pocta," dodala. "Môj malý syn netuší, čím sme boli, takže sa už neviem dočkať, keď to uvidí," prezradila 36-ročná Bunton.

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením sveta 90. rokov 20. storočia. Vydali tri štúdiové albumy - Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000). Po rozpade skupiny sa každá z nich venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…