Kate si na Harryho svadbu obliekla staré šaty. Má na to však perfektný dôvod
Kristína Jurzová
Kristína Jurzová

Kate si na Harryho svadbu obliekla staré šaty. Má na to však perfektný dôvod

Pre bežných smrteľníkov normálne, v kráľovskej rodine nevídané. Obzvlášť pri takejto príležitosti. Vysvetlenie Kate je však v tomto prípade úplne pochopiteľné.

Kate Middleton so svojou dcérkou Charlotte na svadbe princa Harryho a Meghan Markle. — Foto: RCFA

WINDSOR 21. mája (Dobré noviny) - V posledných dňoch sa oči celého sveta upierali na Meghan Markle, ktorá sa vydala za britského princa Harryho. A počas kráľovskej svadby sa ani tak nečakalo na ich "áno" ako na to, aké bude mať nevesta šaty. Pozornému oku stylistov však neušla ani jej nová švagriná Kate Middleton a jej outfit, ktorý už niekoľko ráz na verejnosti ukázala. Mala však na to veľmi dobrý dôvod.

Snehobiele šaty Meghan, ktoré navrhla Clare Waight Keller, módny priemysel ohúrili. Kvalitný materiál, strih, ktorý krásne vystihoval jej štíhlu líniu, no predovšetkým minimalizmus, ktorým je táto americká herečka známa. To všetko vkusne doplnené tradičnou kráľovskou tiarou a dlhokánskym závojom s ručne vyšívanými kvetmi, ktoré sú typické pre Spojené kráľovstvo. 

Princ William s manželkou Kate a dcérou Charlotte.
Princ William s manželkou Kate a dcérou Charlotte. Foto: TASR/AP

V súvislosti s kráľovskou svadbou sa však začalo skloňovať aj meno návrhára Alexandra McQueena. Šaty z jeho dielne si na túto veľkolepú udalosť obliekla manželka britského následníka trónu - Kate. A to dokonca už po štvrtýkrát.

Pre nás bežných smrteľníkov je úplne bežné, že sa nám outfity opakujú. Vo svete kráľovskej rodiny však ide o niečo naozaj nezvyčajné. Trojnásobná mamička si krémové šaty obliekla po prvý raz na krst svojej druhorodenej dcéry Charlotte v roku 2015. Zaujímavosťou však je, že odev vždy doplnila o iný klobúčik, tzv. fascinátor.

Na snímke vydanej 9. júla 2015  Kensingtonským palácom britský princ William (vpravo), jeho manželka Kate a ich deti princ George a princezná Charlotte pózujú po Charlottiných krstinách 5. júla 2015 v Sandringhame.
Na snímke vydanej 9. júla 2015 Kensingtonským palácom britský princ William (vpravo), jeho manželka Kate a ich deti princ George a princezná Charlotte pózujú po Charlottiných krstinách 5. júla 2015 v Sandringhame. Foto: TASR/AP

Len čo ju zachytili kamery, vzápätí sa roztočil kolotoč dohadov o tom, prečo sa vojvodkyňa z Cambridge rozhodla pre ten istý odev. Podľa niektorých je za tým jej šetrnosť, iní v tom zas videli to, že jej táto príležitosť neprišla dosť dôležitá na to, aby si zaobstarala nový kúsok. Opak je však pravdou. Kate prezradila, že nechcela zatieniť nevestu Meghan, a preto si obliekla už notoricky známe šaty.

Treba však uznať, že jej sadli ako uliate. Ukázala štíhlu postavičku, a to aj napriek tomu, že iba pred necelým mesiacom (23.4.) porodila svojho tretieho potomka menom Louis Arthur Charles.

Už ste čítali?

Robo poprosil mamu, aby v jeho podniku varila najlepšie domáce…

V ich podniku sa budete cítiť ako doma nielen vďaka pestrej zmesi vôní…

Tento tajomný slovenský hrad mali postaviť templári. Už čoskoro…

Väčšina ľudí touto dedinkou prejde a malý nenápadný…

Saška prešla kus sveta a vrátila sa na východ. V Košiciach už…

Precestovala kus sveta a aj také krajiny, kde je plastová fľaša…

David je budúci onkológ s rakovinou, ktorý o nej na internete…

Študent medicíny David Dufek prehovoril o svojom ochorení a mýtoch,…

Zdenka sa do Toskánska presťahovala len čo videla jeho fotky…

Toskánsko si každý okamžite zamiluje. Ak sa vám to ešte nestalo,…

Slovenka, ktorú Briti označili za vedkyňu roka. Doma o nej nevieme,…

Slovenská vedkyňa Monika Gullerová žne v zahraničí úspechy. Vo…

Historička o manželstve: Z lásky sa berieme posledných 100 rokov…

Praženica či bryndza? Aj takýto pokrm na stole mohol rozhodnúť o vašom…

Doktorka z manželskej poradne: V každom manželstve je 12 vecí,…

Aké problémy dnes partnerov trápia najčastejšie? A ktoré…