V dobrom i zlom: Manželia prežili v láske už 70 rokov
SITA
SITA

V dobrom i zlom: Manželia prežili v láske už 70 rokov

Ako štvorročných ich rodičia na karneval zo zábavy obliekli ako svadobný pár, dnes manželia Everstovci oslavujú platinovú svadbu.

Prežiť celý život s jediným človekom v dobrom i zlom sa dnes stáva už zriedkavým javom. Ron a Eileen Everestovci by však o láske až za hrob vedeli rozprávať dlhé príbehy – po 70 rokoch spoločného života nedávno oslávili platinovú svadbu.

Obaja prišli na svet v rovnakej nemocnici a od detstva sa spolu priatelili. Keď mali štyri roky, rodičia ich zo zábavy na miestny karneval obliekli do šiat novomanželov. Skutočnú svadbu mali o 17 rokov neskôr. Manželia, ktorí majú dnes 91 rokov, práve oslávili 70. výročie svadby.

Manželia uviedli, že celý život prežili v láske. Ich otcovia boli námorníci, ktorí spolu bojovali v prvej svetovej vojne a ich rodiny zostali v blízkom kontakte i neskôr. Keď mali 14 rokov, Ronovi rodičia sa presťahovali do Škótska, kde chceli začať nový život, zatiaľ čo Eileenina rodina odišla do Londýna. Keď Eileen ako 18-ročná začala pracovať v továrni na spracovanie vlny a mohla vo výnimočných prípadoch používať telefón, často volala práve Ronovej mame.

To neskôr viedlo k prvému z mnohých stretnutí, počas ktorých priatelia z detstva dobehli zameškané. Ron požiadal Eileen o ruku v roku 1940 prostredníctvom listu. Bolo to krátko pred začiatkom druhej svetovej vojny, počas ktorej slúžil, rovnako ako jeho otec, v námorníctve.

V dobrom i zlom: Manželia prežili v láske už 70 rokov
Manželia Everestovci / Foto: www.telegraph.co.uk

Pár sa zosobášil v júni 1943 a odvtedy ich už nič nerozdelilo.

"Boli sme zaľúbený od začiatku. Nestretli sme sa na tanečnej zábave ani na niečom podobnom. Narodili sme sa v rovnakej pôrodnici – možno i v rovnakej posteli," uviedol Ron.

"Náš príbeh je nezvyčajný, hlavne v týchto časoch. Stále si pamätám na deň, keď nás obliekli ako ženícha a nevestu, hoci sme mali len štyri roky. To bolo poslednýkrát, čo som Rona videla. Stretli sme sa až o 14 rokov neskôr, keď som mala 18 a začala som pracovať. Nikto vtedy nemal doma telefón. Jeden bol v továrni a veľmi som chcela niekomu zavolať, no nikoho som nepoznala. Mama mi vtedy navrhla jej priateľku Gertrudu, ktorá prevádzkovala obchod i poštu. Zavolala som jej a až vtedy som zistila, že je to Ronova mama. Neskôr ma prišla navštíviť – najprv bez Rona, neskôr aj s ním," spomína Eileen.

V dobrom i zlom: Manželia prežili v láske už 70 rokov
Na karnevale ako štvorroční / Foto: www.telegraph.co.uk

Po svadbe sa v novinách objavila správa, v ktorej sa písalo, že "svadba spojila dve rodiny, ktoré sa priatelili vyše 25 rokov". Šťastný pár má jednu dcéru, ktorá nedávno oslávila 68 rokov a jedného 38-ročného vnuka. Už teraz sa tešia na ďalšie roky strávené v blízkosti toho druhého.

www.telegraph.co.uk

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…