Na MFF Karlovy Vary prídu John Travolta a Audrey Tautou
SITA
SITA

Na MFF Karlovy Vary prídu John Travolta a Audrey Tautou

Herečka predstaví svoj nový film Pena dní (2013) a Travoltu ocenia za umelecký prínos svetovej kinematografii.

BRATISLAVA 18. júna - Na tohtoročný Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary, ktorý otvorí novinka Michela Gondryho Pena dní (2013), okrem režiséra zavíta aj hviezda snímky Audrey Tautou.

Meno francúzskej herečky je s festivalom spojené už od roku 2001, keď zažiarila vo filme Amélia z Montmartu, ktorý si z Karlových Varov odniesol Krištáľový glóbus.

Na podujatie príde aj americký herec John Travolta, ktorého ocenia za umelecký prínos svetovej kinematografii. Pri tejto príležitosti premietnu akčný triler Killing Season (2013), v ktorom sa predstavil spoločne s Robertom De Nirom.

Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary sa bude konať od 28. júna do 6. júla. Hosťami budú aj režiséri Oliver Stone, Jerry Schatzberg, Paolo Sorrentino a Cary Fukunaga, herečka a režisérka Valeria Golinová či herec Julian Sands.

V hlavnej súťažnej sekcii 48. ročníka bude o Krištáľový glóbus bojovať 14 snímok: 11.6 (réžia Philippe Godeau), A Field in England (réžia Ben Wheatley), Bluebird (réžia Lance Edmands), Die Quellen des Lebens (réžia Oskar Roehler), Hanba (réžia Yusup Razykov), Le grand cahier (réžia János Szász), Líbánky (réžia Jan Hřebejk), Makom Be Gan Eden (réžia Yossi Madmony), O ouro do tempo (réžia Xavier Bermúdez), Papusza (réžia Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), September (réžia Penny Panayotopoulou), Svecenikova djeca (réžia Vinko Brešan), Viva la liberta (réžia Roberto Andó) a XL (réžia Marteinn Thorsson).

John Travolta sa preslávil v druhej polovici 70. rokov účinkovaním v muzikáloch Horúčka sobotňajšej noci (1977) a Pomáda (1978).

Neskôr si zahral napríklad vo filmoch Pozri, kto to hovorí (1989) a jeho dvoch pokračovaniach, Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), Operácia Zlomený šíp (1996), Fenomén (1996), Mesto šialencov (1997), Generálova dcéra (1999), Hairspray (2007) alebo Divosi (2012).

Na konte má dve nominácie na Oscara a zo šiestich nominácií na Zlatý glóbus jednu premenil na prestížnu sošku. Už vyše 20 rokov je ženatý s herečkou a bývalou modelkou Kelly Preston, ktorá mu porodila tri deti.

Najznámejšou úlohou Audrey Tautou je titulná rola v spomínanom filme Amélia z Montmartru, ktorý si vyslúžil päť nominácií na Oscara a herečku zaň nominovali na cenu BAFTA.

Okrem toho sa ukázala ako Coco Chanel v rovnomennom filme z roku 2009 a tiež v snímkach Pekné svinstvo (2002), Ľúbi ma, neľúbi ma (2002), Erasmus alebo Priatelia po španielsky (2002), Príliš dlhé zásnuby (2004) či Da Vinciho kód (2006).

Informácie zverejnila webstránka www.kviff.com.

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…