V internetovej dražbe je časť garderóby Moniky Lewinskej
TASR
TASR

V internetovej dražbe je časť garderóby Moniky Lewinskej

Časť garderóby bývalej stážistky v Bielom dome Moniky Lewinskej, ktorá sa preslávila aférou s exprezidentom USA Billom Clintonom, je predmetom internetovej dražby.

Na snímke Monika Lewinská. Foto: FOTO TASR/AP

Washington 25. júna (TASR) - Časť garderóby bývalej stážistky v Bielom dome Moniky Lewinskej, ktorá sa preslávila aférou s exprezidentom USA Billom Clintonom, je predmetom internetovej dražby. Aukcia sa končí 27. júna.

Kolekciu ôsmich kusov odevov, ktorá zahŕňa niekoľko blúzok, sák a polopriesvitné negližé - všetko vo veľkosti L alebo XL, dáva do predaja aukčný dom Nate D. Sanders za vyvolávaciu cenu 2.500 dolárov, napísal britský denník Daily Mail. Očakáva sa, že konečná cena bude 250.000-500.000 dolárov.

Denník pripomína, že medzi draženými predmetmi nie sú Monikine slávne modré šaty, poškvrnené spermou Billa Clintona, ktoré boli jedným z dôkazov pri vyšetrovaní exprezidentovho mimomanželského vzťahu.

V ponuke dražby sú však aj fotografie Billa Clintona s osobným venovaním bývalému milencovi Lewinskej - stredoškolskému učiteľovi Andymu Bleilerovi, s ktorým mala pred aférou s Clintonom niekoľko rokov vzťah.

Bleiler sa stal celosvetovo známym po tom, ako počas vyšetrovania Clintonovej aféry s Lewinskou zverejnil svoj dlhoročný milenecký vzťah s ňou. Bleilerovo manželstvo sa medzičasom rozpadlo a jeho bývalá žena Kate zverila dary a písomnosti od Lewinskej tretej osobe, ktorá kontaktovala aukčný dom.

Všetky dražené predmety boli súčasťou dôkazového materiálu zhromaždeného svojho času prokurátorom Kennethom Starrom, nezávislým vyšetrovateľom v kauze Clintonovho impeachmentu.

Neslávne známou sa Lewinská stala v roku 1998, keď prepukol sexuálny škandál s vtedajším prezidentom Clintonom. Lewinská s Clintonom udržiavala sexuálny pomer v rokoch 1995-97, keď pracovala ako stážistka v Bielom dome. Clinton vzťah s ňou najskôr verejne poprel - usvedčili ho však modré šaty Lewinskej, na ktorých sa našli stopy Clintonových spermií.

Modré šaty, ktoré Lewinská predložila pri vyšetrovaní ako dôkazový materiál, si údajne zamkla do trezoru na jeseň 1997, keď na nich škvrnu objavila. Úmysel vyprať šaty jej údajne vyhovorila Linda Trippová, ktorá zverejnením tajných nahrávok telefonických rozhovorov s Lewinskou spustila vyšetrovanie sexuálneho škandálu.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…