Úspech bratov ovplyvnila jednoduchá otázka, ktorú sa ich mama každý deň pýtala
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Úspech bratov ovplyvnila jednoduchá otázka, ktorú sa ich mama každý deň pýtala

Mama sa synov každý deň pri večeri pýtala jednu jednoduchú otázku. Ovplyvnila tým celý ich život a teraz sú jej za to nesmierne vďační.

Úspech Bertha a Johna Jacobsovcov ovplyvnila otázka ich mamy — Foto: reprofoto/brigtsideme

HUDSON 31. júla - To, čo človek zažije v detstve, má väčšinou veľký vplyv na celý jeho život. Týchto dvoch bratov dokonca ovplyvnila jedna jednoduchá otázka, ktorú sa ich mama v detstve každý deň pýtala. Dá sa povedať, že nasmerovala ich kroky do konca života.

Za úspech vďačia mame

Ešte v roku 1994 prišli bratia Bert a John Jacobsovci s nápadom, ktorý navždy zmenil ich život, pretože našli svoju cestu, ktorou sa chceli uberať. Rozhodli sa, že budú predávať tričká s dizajnom, ktorý budú sami navrhovať. Tričká by mali medzi ľuďmi šíriť radosť, pretože sú na nich veselé a optimistické nápisy a motívy, ktoré dokážu vyčarovať úsmev na tvári. Ich cieľom je šíriť pozitívne myslenie a dobrú náladu. Kým sa im však podarilo rozbehnúť svoju spoločnosť s príznačným názvom Life is Good (Život je dobrý), museli sa popasovať s ťažkými začiatkami svojho podnikania. Za svoj úspech však vďačia najmä svojej matke Joane.

Na každom dni sa snažia nachádzať to dobré.
Na každom dni sa snažia nachádzať to dobré. Foto: reprofoto/lifeisgood

Treba vidieť to dobré

Práve mama týchto dvoch mladých mužov bola tá, ktorá ich naučila vidieť v živote tie dobré veci, bez ohľadu na to, čo sa deje, píše portál Brigtside. A ako rodina spolu veru preskákali aj ťažšie časy. Bert a John boli najmladšími zo šiestich detí. Ešte kým boli na základnej škole, ich rodičia mali autonehodu. Obaja ju našťastie prežili, matka z nej vyviazla s menšími zraneniami, no otec sa zranil viac a po nehode nemohol používať svoju pravú ruku. Veľmi ho to zmenilo a stal sa podráždnejším. Ich matka však stále verila, že napriek všetkým ťažkostiam, čo sa im dejú, je život dobrý. A viedla k tomu aj svojich synov.

Jednoduchá otázka, ktorá zmenila veľa

Každý deň, keď rodina spoločne večerala, mama sa zakaždým opýtala svojich synov jednoduchú otázku: "Aké dobré veci sa dnes stali?" Dokázala tým vždy zmeniť atmosféru v celej miestnosti a všetci zrazu premýšľali, čo najlepšie, najzábavnejšie alebo najbizarnejšie sa im v ten deň stalo. Všetci sa snažili hľadať na každom dni niečo pozitívne. Učila svoje deti, že byť optimistický je voľba, ktorú robíme každý deň a je na nás, ako sa rozhodneme pristupovať k životu. Bert a John toto pravidlo nasledovali počas celého svojho života, až ich to priviedlo k tomu, že chceli optimizmus šíriť medzi ľudí. Jednoduchý a pozitívny návrh tričiek, ktoré niesli posolstvo, že "život je dobrý" si nakoniec získali srdcia ľudí po celom svete. Tvrdia, že život nie je dokonalý ani jednoduchý, ale je dobrý.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…