Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví Slováci získali gastronomického Oscara
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví Slováci získali gastronomického Oscara

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Firmičku založili manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry. — Foto: Instagram/Slowlandia

NITRA 8. augusta - Slovensko slávi historický úspech. Svetovo najuznávanejšie potravinárske ocenenia, Great Taste Awards, ktoré bývajú označované aj za gastronomické Oscary, ohlásili výsledky – hviezdy za rok 2018. A práve mladá slovenská firma Slowlandia zaznamenala obrovský úspech.

Za svoje Mandľové maslo získala najvyššie ocenenie, 3 zlaté hviezdy, čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Za svoje ďalšie produkty Slowtella a Mandľový krém si Nitrania odniesli po dve hviezdičky. Ďalších 5 produktov bolo ocenených jednou hviezdou. Výrobky Slowlandia si tak odniesli až 12 hviezd z celkového počtu 36, ktoré tento rok získali slovenskí potravinári.

 

Mandľové maslo Slowlandia získalo na Great Taste Awards 3 zlaté hviezdy ⭐⭐⭐ , čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Zaradili sme sa tak, do elitných jeden a pol percenta najchutnejších produktov z celého sveta. A nielen to! Dokopy si produkty Slowlandia odniesli až 12 hviezd! #Slowtella a Mandľový krém získali po dve hviedy ⭐⭐ a ďalších 5 produktov po 1 hviezde ⭐. Slovensko je opäť svetové :) Máme nesmiernu radosť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili ?? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#slowlandia #slowtella #greattasteawards #dnesjem #dnesranajkujem #insta_svk_2018_august #goodideaslovakia #slovakia #vscoslovakia #mojeranajky

Príspevok, ktorý zdieľa Slowlandia (@slowlandia),

Orieškové maslá ako chutná súčasť zdravého jedálnička

Viac ako 500-členná odborná porota zložená z gastro-kritikov, známych šéfkuchárov, reštauratérov, potravinárov, zástupcov obchodu, novinárov a žurnalistov hodnotila 12 634 potravinových produktov z celého sveta. Ocenených vybrala porota na základe ochutnávania naslepo. Každý výrobok bol zbavený obalu a značky a následne starostlivo ochutnávaný desiatkami porotcov dlhé hodiny.

Orieškové maslá, medzi ktoré zaraďujeme aj to ocenené mandľové, sú vo svete nesmierne obľúbené ako každodenná súčasť jedálnička na slano i na sladko. Mandľové maslo si postupne nachádza cestu aj do slovenských kuchýň. Orieškové maslá sú veľmi výživné a môžu byť súčasťou zdravého jedálnička.

Malá firma z Nitry

Michal Repík, zakladateľ a riaditeľ ocenenej firmy netají svoju radosť.Je neuveriteľné, že sa nám podarilo získať hviezdičky až pre 8 produktov. Hoci sa v potravinárstve pohybujeme už niekoľko rokov, Slowlandiu sme vytvorili len koncom minulého roka. Všetko sú to vlastne novinky. Keď mi volali z Londýna, že sme získali 3 hviezdy za Mandľové maslo, veľmi sme sa potešili,“ píše sa na webe spoločnosti.

Slowlandia je malá potravinárska firma z Nitry. Zamestnáva 7 ľudí. Založili ju manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry.

Zdroj: Slowlandia.com

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…