Dvojročný chlapček s rakovinou sa Vianoc nedožije. Susedia mu ich vystrojili v septembri
Kristína Jurzová
Kristína Jurzová

Dvojročný chlapček s rakovinou sa Vianoc nedožije. Susedia mu ich vystrojili v septembri

Jeho život sa kráti skôr, než sa ešte len vôbec začal. V ich mysliach však zostane navždy zapísaný ako „vianočný chlapec“.

Dvojročný Brody Allen so svojou matkou Shilo. — Foto: Facebook/Team Brody

COLERAIN TOWNSHIP 17. septembra (Dobré noviny) - Vianoce sú považované za najkrajšie obdobie v roku. Rodina sa stretne za jedným stolom a pozoruje, ako sa v detských očiach rozohrajú iskričky, keď si drobci otvárajú darčeky. Pri rodinnom stole Allenovcov z mestečka Colerain Township však zostane jedna stolička prázdna. Ich dvojročný chlapček Brody sa podľa lekárov decembra nedožije. Rodina aj susedia sa mu preto rozhodli usporiadať Vianoce už teraz.

Pred piatimi týždňami sa rodičom Brodyho Allena obrátil svet hore nohami. Dozvedeli sa totiž, že ich synček má zriedkavú formu rakoviny mozgu a že mu zostávajú už iba dva mesiace života.

A uvedomili si aj to, že pravdepodobne sa nedožije ďalších Vianoc. Rozhodli sa preto osláviť ich o niečo skôr. Zohnali si stromček a celý dom vyzdobili dekoráciami. 

„Pre neho sú to proste Vianoce,“ povedala pre The New York Times Brodyho 21-ročná sestra McKenzie. „Jedného dňa sa prebudil a vonku bol vianočný strom. On nevie, že v skutočnosti Vianoce nie sú. Proste si to užíva.“

Brody Allen na dvore susedov.
Brody Allen na dvore susedov. Foto: Facebook/Shilo Allen

Bolo to v ňom celú dobu

Dvojročný chlapček sa na bolesti sťažoval už od mája a rodičia si všimli, že začal strácať rovnováhu. Doktori si najskôr mysleli, že to je iba infekcia ucha, no pre istotu ho poslali aj na ďalšie vyšetrenia. Tie odhalili štyri nádory na mozgu„Je to extrémne vzácne. A na liečbu to nereaguje veľmi dobre,“ hovorí skormútene Brodyho sestra.

 „Je to veľmi agresívny mozgový nádor, ktorý mal už od narodenia a my sme o tom vôbec nevedeli. Bolo to v ňom celú dobu,“ dodal chlapcov 45-ročný otec Todd.

Brodyho miluje celá rodina.
Brodyho miluje celá rodina. Foto: Facebook/Team Brody

Lekári nasadili chlapcovi najagresívnejšiu formu chemoterapie, tá však nezabrala. Jeden z nádorov sa o tretinu zväčšil, a dokonca sa objavil aj piaty. „Sestričky a lekári Brodyho milovali ako nikto iný. Sú súčasťou našej rodiny,“ hovorí hlava rodiny s tým, že sa v nemocnici všemožne snažili o jeho záchranu.

Všetkým však bolo napokon jasné, že Brodymu nedokážu pomôcť. Jeho rodina sa preto rozhodla, že sa aspoň postará o to, aby zostávajúce týždne života boli pre neho plné šťastia.

Každý chce byť súčasťou

Osud malého chlapca nezostal ľahostajný ani susedom, ktorí sa do septembrových Vianoc zapojili tiež. „Zlomilo to naše srdcia,“ povedala 74-ročná Barbara Elliottová o smutnej správe, ktorú sa dozvedeli. „Tak som povedala svojmu manželovi: Máme veci, vyzdobme to tu!“

Brody vo vianočnej krabici s darčekmi.
Brody vo vianočnej krabici s darčekmi. Foto: Facebook/Team Brody

Susedia si teda na domy nainštalovali množstvo malých svetielok, na dvoroch majú vianočné stromčeky, Santa Clausov, dekorácie snehuliakov či nafukovacieho Mickey Mousa s Minnie. Dokonca sa im prostredníctvom facebookovej skupiny Team Brody podarilo na 23. septembra zorganizovať vianočný sprievod so Santa Clausom na hasičskom aute. A to všetko na počesť malého Brodyho, ktorého život sa kráti skôr, než sa ešte len začal.

Zdravie dvojročného chlapčeka sa medzitým výrazne zhoršilo. Necíti si ľavú ruku ani ľavú nohu a kŕmiť ho musia skrz ústnu trubicu. Rád by behal bol vonku, no namiesto toho ho jeho súrodenci vozia po predmestí Cincinnati na červenom vozíčku.

Brody s jeho mamou počas septembrových Vianoc.
Brody s jeho mamou počas septembrových Vianoc. Foto: Facebook/Shilo Allen

„Je to veľmi emotívne, pretože viem, že to budú jeho posledné Vianoce. Je to pre nás skutočne ťažké, ale som rada, keď vidím v jeho očiach radosť. Urobili sme to, aby bol šťastný,“ prezradila jeho mama Shillo Allenová s tým, že malý Brody v mysliach ľudí zostane navždy zapísaný ako „vianočný chlapec“

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…