Radi sa bojíte? Toto sú najstrašidelnejšie miesta Slovenska, ktoré môžete navštíviť
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Radi sa bojíte? Toto sú najstrašidelnejšie miesta Slovenska, ktoré môžete navštíviť

Miesta, ktoré dýchajú krutosťou, strachom a obavami. Toto sú tie najstrašidelnejšie na Slovensku.

— Foto: TASR - Radovan Stoklasa

BRATISLAVA 31. októbra - Hrady, zámky, lesy ale aj novodobé budovy. Strach a krutú históriu si môžeme pripomenúť aj dnes. Tieto miesta obavami dýchajú. Stráviť noc práve tu je pre mnohých nepredstaviteľné, pre iných obrovský adrenalín. Netreba chodiť ani príliš ďaleko a už vôbec nie za hranice našej krajiny. Slovensko totiž ponúka miesta, kde krv tiekla potokom, kde sa používala najbrutálnejšia brutalita ale miesta, kde možno stretnúť aj duchov či zažiť nevysvetliteľné javy.

Čachtický hrad

Alžbeta Bátoriová, fenomén, ktorý je celosvetovo známy. Netreba veľmi pripomínať, čoho bola táto žena schopná. Stala sa Čachtickou pani, keď sa ako 15-ročná presťahovala po svadbe s Ferenczom Nadasdym do Čachtíc. Vtedy sa údajne začalo jej vraždenie a drastické mučenie mladých dievčat. Či sa kúpala v litroch krvi mladých panien sa dokázať nedá, že bola sadistka je ale isté. Čo bolo ešte horšie, „Lady“ Báthory týranie bezmocných dievčat ukájalo. Na miesta, kde táto žena pôsobila, je možné zájsť aj dnes. Čachtický hrad však patrí medzi najstrašidelnejšie miesta na Slovensku. Mrazivý dotyk histórie sála z každého kúska tohto miesta. Zavraždené telá a ľudia, ktorí neboli pohodlní sa strácali v priekopách okolo zámku a tečúca krv za múrmi hradu bola na dennom poriadku. Medzi zrúcaninami je vraj po stáročia počuť hlasy tých, ktorí trpeli a boli zavraždení. Nie je vylúčené, že jeden z tých hlasov patrí aj samotnej grófke, ktorá bola uväznená vo svojom vlastnom hrade a 21.8. 1614 ju našli mŕtvu. Najtemnejší slovenský kút má za sebou poriadne diabolskú minulosť.

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Reštaurácia Fontána

Deväťdesiate roky na Slovensku boli poriadne divoké. Mafiánske praktiky boli dennodennou súčasťou a prinášali so sebou množstvo obetí. Na 25. marec 1999 nezabudne pravdepodobne žiaden obyvateľ Dunajskej Stredy. V tento deň sa v reštaurácii Fontána odohrala krvavá dráma, pri ktorej bolo vystrelených 113 nábojov a zabitých desať členov podsvetia, vrátane vtedajšieho bossa slovenského podsvetia, Tibora Papáya. Pach krvi je dnes minulosťou. Reštaurácia funguje, akoby sa tam nikdy nič neudialo. Toto miesto je však už navždy zapísané medzi najstrašidelnejšie miesta na Slovensku a nie je sa čo čudovať. Nie každý deň si predsa človek objedáva kávu alebo jedlo na mieste, kde pred rokmi lietali guľky, najobávanejší muži padali s krikom k zemi a všade boli obrovské kaluže krvi.

Foto: Google maps

Michalovský panelák

Jedno z najhrôzostrašnejších miest na našom území sa nachádza na východe Slovenska, konkrétne v Michalovciach na sídlisku SNP. Domáci ho poznajú aj pod názvom Michalovský Černobyľ, mesto duchov či panelák po vojne. S výstavbou obrovskej stavby sa začalo tesne pred koncom komunistického režimu. Plánovalo sa tu postaviť až 200 nových bytov, ktorých sa však obyvatelia nedočkali. Stavebné práce sa totiž po troch rokoch ukončili. Budova začala chátrať a rok čo rok pôsobí strašidelnejšie a nebezpečnejšie. Namiesto rodín tu žijú potkany, myši, bezdomovci a samozrejme narkomani. Pohľad do útrob stavby naháňa strach a zimomriavky. Plot okolo budovy je zničený, a tak je tu živo aj napriek hroziacemu nebezpečenstvu. Podľa Michalovčanov tu vraj aj straší. Či je to v tomto prípade pravda, radšej netreba zisťovať.

Foto: Facebook/Opustené budovy

Bojnický zámok

Domov grófa Pálffyho je pre mnohých dodnes zosobnením strašidiel. Bojnický zámok si to vyslúžil vďaka Medzinárodnému festivalu duchov a strašidiel, ktorý v tomto roku oslávil 25. výročie. Nie je to však jediný dôvod, prečo je zámok jedným z najstrašidelnejších miest na Slovensku. Sú za tým aj údajné Pálfiho slzy, ktoré tiekli priamo z hrobky. Sarkofág s grófom je dnes prístupný v rámci prehliadky. V minulosti však z neho začala vytekať čierna tekutina.

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Miestne povery vtedy rozprávali o grófových slzách, ktoré mali tiecť za oltárom, ktorý bol zo zámku prevezený do Prahy. Je až neskutočné, že v momente, ako sa oltár podarilo získať späť na zámok, nevypadla už ani jedna „slza“. Vedci majú pre tento jav logické vysvetlenie, avšak ten, kto verí a dokáže vnímať, po vstupe do podzemia zámku je obklopený nevysvetliteľnými javmi.

Foto: TASR - Alexandra Moštková

Lesopark Brezina

Toto miesto nie je len o vymyslených príhodách a príbehoch. Les v Brezine je plný krutej a smutnej histórie. Počas 2. svetovej vojny tu totiž vyčíňalo nacistické gestapo. Tí sem totiž odvliekli 69 protifašistických bojovníkov, ktorých brutálne zavraždili a zahrabali do niekoľkých masových hrobov. Po skončení vojny sa v lesoparku Brezina podarilo objaviť 7 hrobiek, v ktorých bol ukrytý krutý výsledok gestapa. Pohľad na 69 obetí musel byť hrôzostrašný. Bosí, nahí a so stopami po brutálnom mučení. Prežiť tu noc nie je asi to najlepšie riešenie. Túto krutú minulosť sa totiž z tohto lesa nikdy nepodarí vyhnať a vždy bude strašiť myšlienky každého návštevníka. Aby sme nikdy nezabudli, hrôzostrašnú udalosť pripomína pomník s pamätnými tabulami.

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…