Auto ako praktický pomocník
TASR
TASR

Auto ako praktický pomocník

Spôsobila to najmä kríza, avšak po cestách sa stále premáva množstvo drahých značiek, podľa ktorých môžeme jednoducho odhadnúť, ako sú na tom miestny obyvatelia.

Ilustračné foto Foto: TASR/Ladislav Vallach

Bratislava 25. júla (OTS) - Spôsobila to najmä kríza, avšak po cestách sa stále premáva množstvo drahých značiek, podľa ktorých môžeme jednoducho odhadnúť, ako sú na tom miestny obyvatelia.

Väčšina rodín by sa bez tohto spoločníka nezaobišla, a tak sa na cestách často vyskytujú aj staršie modely. Najmä z menších obcí je tento spôsob dopravy do mesta nevyhnutný a to nielen pri cestách za prácou, či do školy, ale aj na zabezpečenie každého nákupu potravín. Staršie autá vyžadujú aj väčšiu starostlivosť, a nájsť vhodný náhradný diel, nie je vždy jednoduché. Najmä cena často zaskočí nejedného vodiča. Náhradné diely za rozumnú cenu však nájdete aj na internete, kliknite na najlacnejsiediely.sk a vyberte ten správny aj pre Vaše auto. Ak ho využívate pravidelne, aj drobná porucha môže znamenať veľký problém. Neodkladajte teda návštevu servisu a situáciu riešte radšej v predstihu. Technický stav skontrolujú aj policajti, a preto aby ste zbytočne neplatili pokuty, nezanedbávajte svoje vozidlo. Nič nevydrží večne, preto by ste mali pravidelne dohliadať aj na stav pneumatík. Tie sú dôležité nielen v zimnom období, ale aj počas daždivého počasie. Ich dezén totiž ovplyvňuje aj samotnú bezpečnosť na cestách. Okrem toho môže prispieť aj k zvýšenej spotrebe pohonných látok. Pri dnešných cenách benzínu a nafty sa tomu chce vyhnúť asi každý vodič. Aby ste zaistili bezpečnosť svojej rodiny, vymeňte staré pneumatiky za nové. Nielen značku Continental nájdete tu.

Auto je ideálny pomocník aj pri prerábaní domu či bytu. Pohodlne odveziete nielen stavebný materiál, ale napríklad aj kúpeľňový nábytok a iné menšie predmety. Aby ste sa však vyhli poškodeniu interiéru ostrými hranami a tiež nemuseli zakaždým luxovať celé auto, nezabudnite na vaničku do kufra.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…