Vychádza autobiografia Petra Sagana Môj svet
TASR
TASR

Vychádza autobiografia Petra Sagana Môj svet

Dlhoočakávaná autobiografia po úspešnom krste v Londýne sa uchádza o priazeň slovenských zberateľov príbehov zo zákulisia cyklistiky.

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpravo). — Foto: TASR/AP

Bratislava 10. decembra (TASR) - Autobiografia Petra Sagana s názvom Môj svet je novinkou na pultoch slovenských knižných obchodov.

Fanúšikovia cyklistiky a športu, ale aj ostatní čitatelia si prídu na svoje. Dlhoočakávaná autobiografia po úspešnom krste v Londýne sa uchádza o priazeň slovenských zberateľov príbehov zo zákulisia cyklistiky. V knihe Môj svet sa trojnásobný svetový šampión vyjadruje k svojmu detstvu, začiatkom v cyklistike a stručne hodnotí predchádzajúce roky, keď ako 19-ročný vstúpil do profi cyklistiky. TASR informovala PR manažérka agentúry Media In Zuzana Lacová.

Hlavná časť knihy sa však venuje trom rokom, v ktorých Peter opakovane zvíťazil na majstrovstvách sveta. Príbeh knihy Môj svet zavedie čitateľa do obdobia, kedy Peter Sagan vstúpil do profesionálnej cyklistiky a zachytáva po sebe idúce tri roky svetového šampionátu UCI v Richmonde v roku 2015, v Dauhe v roku 2016 a v Bergene v roku 2017, kedy Peter Sagan dosiahol nemožné, trikrát po sebe zvíťazil.

Ziskom troch titulov majstra sveta si slovenský cyklista zabezpečil miesto medzi velikánmi tohto športu, akými boli Eddy Merckx a Alfredo Binda. Na Tour de France šesťkrát vyhral zelený dres a z profesionálneho okruhu si odniesol už viac ako sto víťazstiev, vrátane triumfu na monumente Paríž – Roubaix 2018.

S úprimnosťou a s jeho humorom Peter odhalí aj detaily jeho cesty k víťazstvám, porozpráva o svojich sklamaniach aj o tom, čo stálo v pozadí jeho diskvalifikácie z Tour de France 2017. Fanúšikovia sa dozvedia, ako sa pozerá na šport, čo je pre muža s prezývkou Tourminátor najväčšou motiváciou, čo ho inšpiruje i to, čo si myslí o jazdcoch v pelotóne. Kniha v zahraničí vychádza, popri slovenčine, v 13 cudzích jazykoch.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…