Dobrý festival sa po roku vracia, prídu Ofenbach, N.O.H.A aj Kali
TASR
TASR

Dobrý festival sa po roku vracia, prídu Ofenbach, N.O.H.A aj Kali

Na farebnosť žánrov, ktorá je pre tento festival typická, sa môžu návštevníci tešiť aj tentoraz, na niekoľkých pódiách sa predstaví množstvo umelcov, kapiel a dídžejov.

Na archívnej snímke raper Kali. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava/Prešov 12. decembra (TASR) - Multižánrový prešovský hudobno-umelecký Dobrý festival vstupuje do druhej dekády svojej existencie. Po ročnej pauze sa vracia opäť v trojdňovom vydaní, uskutoční sa od 14. do 16. júna 2019. TASR informoval hlavný organizátor festivalu Miro Tásler.

Na farebnosť žánrov, ktorá je pre tento festival typická, sa môžu návštevníci tešiť aj tentoraz, na niekoľkých pódiách sa predstaví množstvo umelcov, kapiel a dídžejov. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí francúzske dídžejské duo Ofenbach. Svoju cestu do sveta si vyšliapali z parížskych klubov a ich single Be Mine či Katchi sa uchytili aj v domácich rádiách a na Slovensku vystúpia prvýkrát. Ich typický sound, ktorý prepája electro-tanečný zvuk so zvukom živých nástrojov, výborne zapadne do širokej škály hudobných štýlov, ktoré sa na Dobrom festivale každoročne prezentujú.

Slovenskú tanečnú scénu zastúpi DJ a producent Milan Lieskovský v špeciálnom live vystúpení s bubeníkom Lacom Rychtarikom, ktorý je tiež úspešným režisérom hudobných videoklipov, spolupracoval napríklad s IMT Smile či Linou Mayer.

Na festivale prvýkrát vystúpia Kali a Peter Pan, so svojimi hitmi Tu Café či Di Nero sa na prešovskú pôdu vráti kozmopolitná formácia N.O.H.A (Noise Of Human Art). Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový singel Patata Puta.

Prešovskému publiku sa so svojimi pesničkami prídu predstaviť zástupcovia mladej vlny slovenského popu Adam Ďurica, Emma Drobná a BuranoWski. Prekvapením v programe je poľská herečka a speváčka Karolina Czarnecka. Pred pár rokmi sa jej verzia piesne Hera, koka, hash, LSD stala 'virálom' naprieč Európou a tento rok vydala svoj druhý album Solarium 2.0.

Jedenásty ročník Dobrého festivalu sa bude konať na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Organizátori opäť pripravujú niekoľko prekvapení a noviniek, ďalšie mená budú ešte pribúdať a budú postupne zverejňované na webovej stránke festivalu a na sociálnej sieti.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…