Dobrý festival sa po roku vracia, prídu Ofenbach, N.O.H.A aj Kali
TASR
TASR

Dobrý festival sa po roku vracia, prídu Ofenbach, N.O.H.A aj Kali

Na farebnosť žánrov, ktorá je pre tento festival typická, sa môžu návštevníci tešiť aj tentoraz, na niekoľkých pódiách sa predstaví množstvo umelcov, kapiel a dídžejov.

Na archívnej snímke raper Kali. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava/Prešov 12. decembra (TASR) - Multižánrový prešovský hudobno-umelecký Dobrý festival vstupuje do druhej dekády svojej existencie. Po ročnej pauze sa vracia opäť v trojdňovom vydaní, uskutoční sa od 14. do 16. júna 2019. TASR informoval hlavný organizátor festivalu Miro Tásler.

Na farebnosť žánrov, ktorá je pre tento festival typická, sa môžu návštevníci tešiť aj tentoraz, na niekoľkých pódiách sa predstaví množstvo umelcov, kapiel a dídžejov. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí francúzske dídžejské duo Ofenbach. Svoju cestu do sveta si vyšliapali z parížskych klubov a ich single Be Mine či Katchi sa uchytili aj v domácich rádiách a na Slovensku vystúpia prvýkrát. Ich typický sound, ktorý prepája electro-tanečný zvuk so zvukom živých nástrojov, výborne zapadne do širokej škály hudobných štýlov, ktoré sa na Dobrom festivale každoročne prezentujú.

Slovenskú tanečnú scénu zastúpi DJ a producent Milan Lieskovský v špeciálnom live vystúpení s bubeníkom Lacom Rychtarikom, ktorý je tiež úspešným režisérom hudobných videoklipov, spolupracoval napríklad s IMT Smile či Linou Mayer.

Na festivale prvýkrát vystúpia Kali a Peter Pan, so svojimi hitmi Tu Café či Di Nero sa na prešovskú pôdu vráti kozmopolitná formácia N.O.H.A (Noise Of Human Art). Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový singel Patata Puta.

Prešovskému publiku sa so svojimi pesničkami prídu predstaviť zástupcovia mladej vlny slovenského popu Adam Ďurica, Emma Drobná a BuranoWski. Prekvapením v programe je poľská herečka a speváčka Karolina Czarnecka. Pred pár rokmi sa jej verzia piesne Hera, koka, hash, LSD stala 'virálom' naprieč Európou a tento rok vydala svoj druhý album Solarium 2.0.

Jedenásty ročník Dobrého festivalu sa bude konať na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Organizátori opäť pripravujú niekoľko prekvapení a noviniek, ďalšie mená budú ešte pribúdať a budú postupne zverejňované na webovej stránke festivalu a na sociálnej sieti.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…