Slovan zabojuje na Malte o triumf na zimnom turnaji Tipsportu
TASR
TASR

Slovan zabojuje na Malte o triumf na zimnom turnaji Tipsportu

Už k istým účastníkom, ktorými sú Zbrojovka Brno, ŠK Slovan Bratislava a FK Mladá Boleslav, pribudne štvrté mužstvo.

Na archívnej snímke vľavo Aleksandar Čavrič a vpravo Mohao (obaja Slovan). — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 19. decembra (TASR) - Zimná futbalová Tipsport Liga vyvrcholí v januári na Malte. Už k istým účastníkom, ktorými sú Zbrojovka Brno, ŠK Slovan Bratislava a FK Mladá Boleslav, pribudne štvrté mužstvo. To si vybojuje účasť po zápasoch v základných skupinách, ktoré budú trvať od 5. do 16. januára.

Všetky štyri mužstvá budú od 18. do 21. januára bojovať o celkový triumf na prírodných trávnikoch stredomorskej Malty. Ešte predtým však o jednu voľnú miestenku zabojuje 13 tímov z Česka a 3 zo Slovenska. Vďaka Slovanu Bratislava budú mať Slováci isté miesto vo finále, doplniť ich môže jeden z trojice FC Nitra, FK Poprad a 1. FC Tatran Prešov. Tieto kluby budú spolu s trinástimi mužstvami z Česka bojovať o rekordne vysoké finančné prémie až do výšky 160.000 českých korún. Víťaz však získa miestenku na Tipsport Malta Cup 2019. "Uplynulé ročníky sa odohrávali v domácich podmienkach. Tradičný turnaj slúžil tímom ako cenná súčasť zimnej prípravy. Viacero z nich však v poslednom období dáva prednosť sústredeniam v subtropických krajinách na prírodnej tráve. Rozhodli sme sa tomuto trendu vyhovieť a preto presťahovali finálovú štvorku do tepla, na Maltu. Veríme, že to nebude jednorazová záležitosť a v budúcnosti sa nám podarí práve kvôli týmto nadštandardným podmienkam osloviť ešte väčší počet prvoligových klubov," prezradil vedúci oddelenia komunikácie Tipsportu Václav Sochor.

"Belasí" sa na Malte stretnú s Mladou Boleslavou a Zbrojovkou Brno. Práve futbalisti Brna vlani Zimnú Tipsport ligu vyhrali. "Sme radi, že v januári vycestujeme na Maltu a zmeriame si sily s kvalitnými súpermi. Je výborné, že tam absolvujeme prvé herné sústredenie, keďže na Slovensku v tom čase nebudú také klimatické podmienky, aké by sme na našu prípravu potrebovali. Bolo by určite fajn turnaj vyhrať, ale na druhej strane, stále je to štart zimnej prípravy. Vždy je o čo hrať, hráči v takýchto zápasoch bojujú o svoje miesta v základnej zostave a každé jedno víťazstvo posúva tím ďalej čo sa týka sebavedomia," uviedol tréner Slovana Martin Ševela.

Víťaz finálového turnaja na Malte by mal mať istotu účasti aj o rok. Ostatné tímy sa budú môcť tak ako teraz kvalifikovať zo skupín. Duely Tipsport Malta Cupu sa odohrajú na národnom štadióne, ktorý dostane extra povrch tesne pred zahájením turnaja. Všetky štyri stretnutia záverečného turnaja ako aj šesť vybraných zápasov základnej časti odvysiela televízia Nova Sport.

Už ste čítali?

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…