Edícia Rodinné striebro prináša pohľad na regióny zo vzduchu
TASR
TASR

Edícia Rodinné striebro prináša pohľad na regióny zo vzduchu

V databáze viac ako 200 fotografií sa nachádzajú pohľady na cestnú infraštruktúru a výstavbu komunikácií v okolí Bratislavy, Žiliny, Nitry, ale aj zaujímavé a obľúbené turistické lokality.

Unikátna päťdielna edícia Rodinné striebro obohatí archív TASR o takmer 900 leteckých fotografií z územia celého Slovenska. Počas letov v septembri a októbri tohto roka vzniklo dovedna 120 fotoreportáží, ktorých autorom je vedúci obrazovej redakcie TASR Michal Svítok. Na snímke letecké fotografovanie Slovenska. Bratislava, 3. decembra 2018. — Foto: TASR - Matúš Krajňák

Bratislava 21. decembra (TASR) – Prírodné krásy slovenských regiónov, ale aj výsledky práce človeka, to všetko ponúkajú letecké zábery, ktoré vychádzajú v rámci unikátnej edície Tlačovej agentúry Slovenskej republiky pod názvom Rodinné striebro.

Piata časť edície je venovaná pohľadom z vtáčej perspektívy na mestá, líniové stavby a dopravnú infraštruktúru. Sériu 30 reportáží dopĺňajú letecké zábery na polia, pasienky a obhospodarovanie ornej pôdy. Záujemcovia v nej nájdu aj fotografie prírodných úkazov a atraktívnych kútov Slovenska.

V databáze viac ako 200 fotografií sa nachádzajú pohľady na cestnú infraštruktúru a výstavbu komunikácií v okolí Bratislavy, Žiliny, Nitry, ale aj zaujímavé a obľúbené turistické lokality, ako napríklad Morské oko v pohorí Vihorlat, Senecké jazerá, Národný žrebčín v Topoľčiankach či nový závod Jaguar Land Rover pri Nitre.

„Podarilo sa nám odfotografovať zaujímavé lokality na strete hraníc troch štátov Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Okrem záberov Národného parku Poloniny, vodnej nádrže Starina aj najvýchodnejšiu slovenskú obec Nová Sedlica. Dokonca sme museli na istú dobu aj pristáť, nakoľko fotografovanie objektov v pohraničí podlieha špecifickému režimu a je potrebné získať povolenie na prelet,“ vysvetľuje autor záberov Michal Svítok.

Päťdielna edícia Rodinné striebro pozostáva zo 120 fotoreportáží s takmer 900 leteckými snímkami z celého územia Slovenska. Fotoreportér Michal Svítok ich zaznamenával v období septembra a októbra tohto roka. V priebehu realizácie projektu sa uskutočnilo sedem letov stroja Skyper GT9, ktorý štartoval z letiska Očová. Pilot a fotoreportér vo vzduchu strávili celkom 16 hodín.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…