Edícia Rodinné striebro prináša pohľad na regióny zo vzduchu
TASR
TASR

Edícia Rodinné striebro prináša pohľad na regióny zo vzduchu

V databáze viac ako 200 fotografií sa nachádzajú pohľady na cestnú infraštruktúru a výstavbu komunikácií v okolí Bratislavy, Žiliny, Nitry, ale aj zaujímavé a obľúbené turistické lokality.

Unikátna päťdielna edícia Rodinné striebro obohatí archív TASR o takmer 900 leteckých fotografií z územia celého Slovenska. Počas letov v septembri a októbri tohto roka vzniklo dovedna 120 fotoreportáží, ktorých autorom je vedúci obrazovej redakcie TASR Michal Svítok. Na snímke letecké fotografovanie Slovenska. Bratislava, 3. decembra 2018. — Foto: TASR - Matúš Krajňák

Bratislava 21. decembra (TASR) – Prírodné krásy slovenských regiónov, ale aj výsledky práce človeka, to všetko ponúkajú letecké zábery, ktoré vychádzajú v rámci unikátnej edície Tlačovej agentúry Slovenskej republiky pod názvom Rodinné striebro.

Piata časť edície je venovaná pohľadom z vtáčej perspektívy na mestá, líniové stavby a dopravnú infraštruktúru. Sériu 30 reportáží dopĺňajú letecké zábery na polia, pasienky a obhospodarovanie ornej pôdy. Záujemcovia v nej nájdu aj fotografie prírodných úkazov a atraktívnych kútov Slovenska.

V databáze viac ako 200 fotografií sa nachádzajú pohľady na cestnú infraštruktúru a výstavbu komunikácií v okolí Bratislavy, Žiliny, Nitry, ale aj zaujímavé a obľúbené turistické lokality, ako napríklad Morské oko v pohorí Vihorlat, Senecké jazerá, Národný žrebčín v Topoľčiankach či nový závod Jaguar Land Rover pri Nitre.

„Podarilo sa nám odfotografovať zaujímavé lokality na strete hraníc troch štátov Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Okrem záberov Národného parku Poloniny, vodnej nádrže Starina aj najvýchodnejšiu slovenskú obec Nová Sedlica. Dokonca sme museli na istú dobu aj pristáť, nakoľko fotografovanie objektov v pohraničí podlieha špecifickému režimu a je potrebné získať povolenie na prelet,“ vysvetľuje autor záberov Michal Svítok.

Päťdielna edícia Rodinné striebro pozostáva zo 120 fotoreportáží s takmer 900 leteckými snímkami z celého územia Slovenska. Fotoreportér Michal Svítok ich zaznamenával v období septembra a októbra tohto roka. V priebehu realizácie projektu sa uskutočnilo sedem letov stroja Skyper GT9, ktorý štartoval z letiska Očová. Pilot a fotoreportér vo vzduchu strávili celkom 16 hodín.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…