REAKCIE NA STRIEBRO VLHOVEJ: Radosť splnomocnenca a olympijských elít
TASR
TASR

REAKCIE NA STRIEBRO VLHOVEJ: Radosť splnomocnenca a olympijských elít

Prečítajte si reakcie slovenských športových osobností na striebornú medailu slovenskej lyžiarky P. Vlhovej.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vľavo) sa teší zo zisku striebornej medaily v alpskej kombinácii na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Are 8. februára 2019. Zlato obhájila Švajčiarka Wendy Holdenerová (uprostred), bronz získala Nórka Ragnhild Mowinckelová (vpravo). — Foto: TASR/AP

Bratislava 8. februára (TASR) - Reakcie slovenských športových osobností na striebornú medailu slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v alpskej kombinácii na MS 2019 v Are:

Anton Siekel, prezident Slovenského olympijského a športového výboru: "Pozeral som to a strašne sa teším, už som aj stihol zagratulovať tímu. Je to šport, v ktorom rozhodujú maličkosti, aké fanúšik ani nepostrehne. Nijako to neznižuje výkon, kedysi sme o striebre ani nesnívali."

Prečítajte si tiež: FANTASTICKÁ Vlhová STRIEBORNÁ na MS v kombinácii

Danka Barteková, bronzová medailistka z OH 2012 v Londýne, členka Medzinárodného olympijského výboru: "Pozerala som to a držala som veľmi palce. Myslím si, že nám všetkým urobila veľkú radosť."

Dušan Galis, bývalý slovenský futbalový reprezentant, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport: "Obrovská reklama pre slovenské lyžovanie a šport ako taký. Verím, že aj v ďalších disciplínach sa jej bude dariť tak, ako doteraz. Všetci ľudia, ktorí sledujú tento šport, jej držali palce."

Marián Hossa, slovenský hokejista, víťaz troch Stanleyho pohárov: "Priamy prenos zo slalomu do kombinácie som nevidel, lebo som šiel po dcérky na klavír, ale sledoval som online prenos na mobile. Škoda, že to nevyšlo o tri stotinky, ale aj strieborná medaila je super. Peťa skvele reprezentuje Slovensko. Keď budem môcť, určite si pozriem jej výkony v obrovskom slalome aj slalome na svetovom šampionáte. Poznám sa s ňou aj jej rodičmi. Držím im úprimne palce a gratulujem k výbornému vstupu do majstrovstiev sveta."

Matej Tóth, slovenský chodec, olympijský víťaz a majster sveta:

"Petrinu jazdu som pozorne sledoval, bol to adrenalín. Priznám sa, že ma tak trošku aj nahnevalo, keď som videl, že ju Wendy predbehla o tri stotiny. Ale taký je šport. Petru poznám a predpokladám, že ju to namitovuje do ďalších pretekov. Treba však uznať, že aj strieborná medaila je fantastická. Ako športovec dobre viem, aký je rozdiel v pocitoch, keď ste na prvom alebo druhom mieste. Stále však platí, že medaila je medaila. Petra išla už zjazd fantasticky, no pred slalomom bolo šance otvorené. Samozrejme, že sme všetci verili, že z toho bude zlato, ale treba uznať, že Wendy je skvelá. Napokon bol medzi nimi minimálny rozdiel. Ja som fanúšik športu, držím palce slovenským športovcom a mám radosť z takýchto výsledkov. V tomto prípade o to viac, že Petru osobne poznám a sledujem jej počínanie."

Ján Kováčik, prezident SFZ: "Je to úžasná správa. Na vlastné oči som to nesledoval, lebo sa práve vraciam z Kongresu UEFA v Ríme. Ale Petre veľmi gratulujem. Ja sa teším z každého úspechu slovenských športovcov, z Petrinho zvlášť, lebo som ju spoznal na jednom stretnutí a je veľmi sympatická. Prajem jej, aby sa stala svetovou jednotkou, má na to všetky predpoklady. Toto je tá najlepšia prezentácia našej malej krajiny v zahraničí. Podľa mňa, my ani nepotrebujeme všelijaké agentúry na podporu cestovného ruchu a nepotrebujeme vymýšľať, čo je už vymyslené. Potrebujeme podporovať práve takýchto športovcov ako je Petra, to je tá najlepšia reklama pre Slovensko."

Ohlasy svetových médií

AP: "Holdenerová mala pod umelým osvetlením na treťom meranom úseku rovnaký čas ako Petra Vlhová, v záverečnom úseku ju prekonala o tri stotiny sekundy a získala titul, ktorý sa môže ukázať ako posledný kombinačný v histórii."

AFP: "Holdenerovej najväčšia rivalka Petra Vlhová sa v slalome ujala vedenia, ale Švajčiarka udržala nervy na uzde."

DPA: "Tri stotiny oddelili Holdenerovú a Petru Vlhovú, ktorá vybojovala pre Slovensko prvú individuálnu medailu na MS."

iDnes.cz: "Slovenská špecialistka na slalome rozhodne nemusí byť smutná."

L'Equipe: "O tri stotiny sekundy, no Wendy Holdenerová obhájila svoj titul."

Tages Anzeiger: "Švajčiarka zdolala v dueli o zlato Petru Vlhovú o tri stotiny a v Are vyhrala kombináciu rovnako ako pred dvoma rokmi v St. Moritzi."

Blick: "Thriller v Are! Duel medzi technickými špecialistkami Holdenerovou a Vlhovou o zlato v kombinácii."

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…