Seriálový hit Most! mení Česko k lepšiemu. Už o pár dní si ho budú môcť užiť aj Slováci
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Seriálový hit Most! mení Česko k lepšiemu. Už o pár dní si ho budú môcť užiť aj Slováci

Pozeralo ho rekordné množstvo divákov a spôsobil naozajstný ošiaľ. Seriál, ktorý bez servítky riešil tie najkontroverznejšie témy.

— Foto: Česká televize

MOST 2. marca - Seriálov sa točí nespočetné množstvo ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Práve u našich západných susedov si najväčší úspech a veľké ohlasy v posledných týždňoch vyslúžil komediálny seriál Most!. Ten vyvolal obrovské množstvo diskusii a jeho sledovanosť diel od dielu rástla. Táto česká novinka priniesla najmä humor, no odkryla s veľkým nadhľadom aj témy, o ktorých sa v dnešnom svete rozpráva stále málo. Bez servítky sa tu pozerá na ekológiu, problematiku transgeder komunity, ale aj na spolužitie s Rómami.

Foto: Facebook/Most!

Prvý diel Česká televízia odvysielala 7. januára, kedy si seriál pozrelo približne 1,3 milióna divákov. Týždeň od týždňa toto číslo narastalo, až posledný ôsmy diel videlo viac ako 1,6 milióna televíznych divákov. Nie však len Čechov tento komediálny seriál zaujal. Pozná ho aj mnoho Slovákov a tento počet už onedlho narastie. Televízia JOJ totiž zakúpila práva na vysielanie seriálu MOST! a premiéru naplánovali na utorok 5. marca o 22.00 hodine. Prezradil to pred niekoľkými dňami riaditeľ TV JOJ Marcel Grega na svojom Facebook profile.

Obľúbená hláška

Veta „dycky Most“ sa po prvom vyslovení v prvej sérii stala obľúbenou hláškou a využilo to aj vedenie mesta Most. Ako informoval český portál idnes.cz, vedenie sa skontaktovalo s Českou televíziou, ktorá poskytla predbežný súhlas k jej používaniu na propagáciu mesta. „Máme zatiaľ neformálny súhlas, že môžeme hlášku používať pre podporu kultúrnych a športových akcií. Televízia si medzitým nechá značku zapísať do registra. Ďalšie využitie následne budeme riešiť zmluvne,“ prezradila pre idnes.cz hovorkyňa magistrátu mesta Most Alena Sedláčková.

Ten, kto by sa chcel vydať po stopách úspešného seriálu, môže vďaka projektu Offroadsafari. Organizátori zabezpečia návštevu sídliska Chanov, krčmy Severka, ale aj vrchu Hněvín. Prvá výprava by sa mala uskutočniť už v marci. „Seriál plný drsného humoru rozvíril mnoho emócií spôsobom, akým je zachytená realita dnešného Mostu. A jednoznačne vzbudil záujem o mesto Most a jeho okolie. Presne to je aj cieľ nášho netradičného projektu zážitkovej turistiky, prvej svojho druhu v Českej republike,“ prezradil jeden zo zakladateľov pre Mostecké listy Martin Bareš.

Pomoc planéte

Z popularity seriálu neťaží iba samotné mesto, ale aj organizácia na ochranu životného prostredia Greenpeace. Tá totiž bojuje proti rozširovaniu uhoľného biznisu. Dve hlavné postavy seriálu, predstaviteľka transsexuálky Dáši herečka Erika Stárková a predstaviteľ podnikateľa Čočkin Vladimír Škultéty, natočili pre organizáciu video, kde žiadajú ministerstvo životného prostredia o nerozširovanie uhoľného lomu. Viac o prínose komediálneho seriálu a o tom, čo spôsobilo jeho odvysielanie, si prečítate na portáli idnes.cz.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…