ZSSK zavedie hokejové vlaky k majstrovstvám
TASR
TASR

ZSSK zavedie hokejové vlaky k majstrovstvám

Pri príležitosti Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 zavedie ZSSK podľa hovorcu Tomáša Kováča mimoriadny posilový vlak IC Macejko.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 27. februára (TASR) – Železničnú dopravu čakajú určité zmeny v súvislosti v prvou zmenou cestovného poriadku 2018/2019, ktorá vstúpi do platnosti 3. marca. Ako informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), patria medzi ne napríklad hokejové vlaky k majstrovstvám sveta či nové víkendové spojenie medzi Štúrovom a Prahou.

Pri príležitosti Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 zavedie ZSSK podľa hovorcu Tomáša Kováča mimoriadny posilový vlak IC Macejko. Ten by mal jazdiť v dňoch, kedy bude slovenská reprezentácia hrať zápasy v Košiciach. Vlak bude zostavený zo štyroch vozňov druhej triedy a spoločenského vozňa. "Cestou do Košíc budú môcť fanúšikovia využiť vlak IC 521 Macejko, ktorý bude v dňoch 10., 11., 13., 15., 17., 18. a 21. mája 2019 disponovať zvýšenou kapacitou – bude posilnený o štyri vozne druhej triedy a spoločenský vozeň," priblížil Kováč.

Z dôvodu ďalšej etapy rekonštrukčných prác na železničnej infraštruktúre v úseku Žilina – Púchov, ktoré majú v gescii Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), zároveň dôjde k zmenám trás alebo časových polôh pri niektorých vlakoch, ktoré premávajú na linke Žilina – Horní Lideč – Praha.

Z technologických dôvodov dochádza súčasne v úseku Žilina – Bohumín k zmene v časoch niektorých vlakov. EuroNight (EN) vlak, ktorý vyráža z Košíc smerom do Prahy o 20.26 h bude odchádzať zo Žiliny o desať minút neskôr, teda o 0.15 h. EN vlak v opačnom smere s odchodom z Prahy o 23.47 h bude zasa prichádzať do Žiliny o 15 minút skôr.

S cieľom zlepšiť dopravné spojenie v ranných hodinách počas nedieľ bude na trase Nové Zámky – Bratislava premávať nový vlak, regionálny rýchlik (RR) Pressburg s odchodom o 5. hodine ráno z Nových Zámkov a príchodom do hlavného mesta SR o 6.03 h. Jazdiť bude v nedeľu a 20. a 22. apríla, 6. júla a 2. novembra. Nahradí vlak, ktorý vyrážal z Nových Zámkov o 5.18 h a prichádzal do Bratislavy o 6.30 h. Ten v uvedené dni už premávať nebude.

Pre výluku na strane rakúskych železníc 9. marca, 15. júna a 12. októbra 2019 budú vlaky InterCity (IC) 44 a IC 45 vedené odklonom cez pohraničnú prechodovú stanicu Marchegg. Neobslúžia pritom stanice Bratislava-Petržalka ani Bratislava-Nové Mesto. Zároveň to ovplyvní aj časové polohy vlakov.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…