Nová reklamná kampaň oslavuje ženské telo po pôrode. Nehanbime sa za strie a jazvy
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Nová reklamná kampaň oslavuje ženské telo po pôrode. Nehanbime sa za strie a jazvy

Krásna myšlienka, krásna kampaň a úžasná podpora. Tieto ženy si zaslúžia obdiv a úctu.

— Foto: Mothercare

LONDÝN 1. marca - Tehotenstvo je to najkrajšie a najpožehnanejšie obdobie v živote ženy. Ak má niekto problém s tým, že po narodení dieťaťa nevyzerá žena ako supermodelka, mal by sa zamyslieť sám nad sebou a hľadať chybu vo vlastnom vnútri. K ženskému telu, ktoré na svet priviedlo nový život, patria jazvy, strie a aj pár kíl navyše. Túto prirodzenú krásu podporila aj nová reklamná kampaň, ktorá sa objavila v londýnskom metre a na sociálnych sieťach.

Foto: Mothercare

Kampaň s názvom „Body Proud Mums“ má za cieľ ukázať pravú tvár materstva, o ktorej sa v médiách nerozpráva. Iniciátorom kampane je spoločnosť Mothercare, britský predajca detskej výbavičky a pomôcok pre mamičky, ktorý myšlienku vysvetlil. Reklamy sa zobrazujú vo viac ako 30 staniciach metra, na LCD obrazovkách a na eskalátoroch. Do tejto krásnej kampane sa zapojilo 10 žien, ktoré sa stali jej neodmysliteľnou súčasťou. Tieto krásne dámy sa na fotografiách objavili so svojím dieťaťom v náručí, len v spodnom prádle odhaľujúc jazvy, strie a všetky fyzické „nedostatky“.

Prečítajte si tiež: Na internete ju kritizovali, že s jej postavou si nezaslúži takého manžela. Ona poslala všetkým kritikom nádherný odkaz
Foto: Mothercare

Predajca veľmi chcel osláviť skutočnosť, že všetky ženy sú odlišné, aj napriek tomu, že to v reklamách nie je zobrazované. Ku každej fotografii je pripojený aj príbeh konkrétnej modelky – matky. Tesha je napríklad 26 týždňov po pôrode a priznala, že sa za svoje popôrodné telo hanbila a bola smutná. „Učím sa, že toto je teraz moje nové ja. Moje strie a rovnako tak jazva, nie sú bezvýznamné. Pripomínajú mi, že bez nich by som nemala svojho syna,“ priznala úprimne Tesha.

Foto: Mothercare

Každá z týchto žien mala po pôrode, čo robiť. Ani Kesia to nemala ľahké a nečakala, že cesta prijatia samej seba bude taká náročná. „Vždy som vedela, že moje telo sa po pôrode zmení. Nečakala som ale, že mojej hlave bude trvať tak dlho, kým si zvykne. Chcela som sa zúčastniť, aby som ľuďom ukázala, že je normálne, vyzerať po pôrode takto,“ dnes spokojne prehlasuje šťastná mamička Kesia. Ľuďom sa práve ona snaží svojím príbehom ukázať, že dieťa je dôležitejšie ako vymyslená dokonalosť.

Foto: Mothercare

Fotografie vytvorila britská fotografka Sophie Mayanne a sú naozaj krásne. „Chceli sme, aby sa mamičky cítili na záberoch autenticky a spokojne. Mojím cieľom bolo zadokumentovať tú rôznorodosť, akú materstvo prináša,“ priznala fotografka, ktorá v roku 2017 prehlásila, že už viac nebude digitálne upravovať telo a pokožku objektov vlastných fotografií. Rozhodla sa tak po tom, čo mala tú príležitosť rozprávať sa s modelkou o jej zdravotných problémoch spôsobených chudnutím.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…