Fotka, ktorá obletela svet: Odpojili ho od prístrojov, no stále držal manželku za ruku. Tento príbeh vám zlomí srdce
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Fotka, ktorá obletela svet: Odpojili ho od prístrojov, no stále držal manželku za ruku. Tento príbeh vám zlomí srdce

Tento reálny príbeh lásky je jeden z najsilnejších, no zároveň najkrajších.

— Foto: shareably.net/Reddit

KINGSTON 24. marca - Hovorí sa, že pravú lásku nezastaví nič. Manželia Jim a Cindy sú toho dôkazom. Ich spoločný život je totiž ukážkou toho, že keď sa dvaja ľudia nájdu, bojovať treba do úplneho konca. Keď Jimovi pred ôsmimi rokmi diagnostikovali rakovinu, Cindy pri ňom stála. Jeho zdravotný stav sa však zhoršil a musel byť prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti do nemocnice Kingston General Hospital.

Rodinu po tejto správe zasiahla ďalšia rana. Hneď na druhý deň totiž Cindy dostala infarkt a rovnako musela byť umiestnená na jednotku intenzívej starostlivosti, avšak v inej nemocnici. Ja a môj brat nešoférujeme, takže chodiť medzi jednou a druhou nemocnicou bolo naozaj drsné,“ priznal pre médiá syn Chris. Aj to bol dôvod, prečo sa chlapci snažili svoju mamu dostať do Kingstonu za ich otcom. Nikto im však nedokázal pomôcť až na jedného človeka. Jimov lekár to dokázal, a tak bola Cindy prevezená do blízkosti svojej životnej lásky. „Mal som si uvedomiť, že to nie je dobré znamenie, ale bol som veľmi vďačný za to, čo urobil,“ prezradil Chris.

Posledné prianie

Lekári boli prinútení vytiahnuť Jimovi dýchaciu hadicu v momente, ako mal zlý sen. On sa následne rozhodol, že už nechce, aby mu zavádzali novú a trápili ho. Vedel totiž, že mu už nič nepomôže a jeho čas sa blíži. Synovia pred ním priznali, že ich matka a jeho manželka leží v tej istej nemocnici ako on. Jim okamžite začal panikáriť, avšak pochopil, že je to zbytočné a jeho telo jednoducho nevládze a nedokáže rozprávať. „Keď sme mu vysvetlili, že je to zbytočné a nedokáže sa pohnúť, vytiahol pero a papier a snažil sa písať,“ vysvetlil Chris a prezradil, že jeho otec napísal slovo „Mama“.

Aj napriek tomu, že nemocnica dovtedy nič také pri žiadnom pacientovi neurobila, v tomto prípade ustúpili. Dvoch pacientov, ktorí bojovali o život, dali do jednej miestnosti. „Bolo to veľmi riskantné, ale urobili to pre nich,“ povedal Chris. Jim v sebe nabral silu, zovrel ruku svojej ženy a držal ju. Chris sa v tom momente rozhodol tento dôležitý a krásny okamih zvečniť, pretože si uvedomoval, že je to pravdepodobne posledná ich spoločná chvíľa na tomto svete. Dôvod, prečo som tak urobil bol, že keď sa mama zobudí, môže vidieť, že bol otec s ňou,“ prezradil svoj úmysel Chris. „Ak existuje definícia pre môjho otca, tak bol hrdým manželom a hrdým otcom,“ dodal Jimov syn.

Neprekonateľná láska

V momente, ako sa po niekoľkých dňoch od tohto dojímavého posledného stretnutia Cindy prebrala, opýtala sa ako prvé, či jej manžel zomrel. Jednoducho to vedela. Ich spoločná láska trvala 24 rokov a boli jednoducho nerozluční. Chris fotografiu zverejnil na sociálnej sieti a napísal k nej krásny odkaz. „Chcem, aby ľudia videli, ako sa moji rodičia veľmi milovali,“ prezradil hrdý syn Chris a dodal, že všetci na tomto svete by mali mať podľa neho také šťastie.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…