Celých 5 mesiacov drogovo závislé novorodeniatko neprišiel nik navštíviť. Jej sestrička sa potom rozhodla pre niečo nádherné
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Celých 5 mesiacov drogovo závislé novorodeniatko neprišiel nik navštíviť. Jej sestrička sa potom rozhodla pre niečo nádherné

Malá princezná si získala srdce svojej adoptívnej mamičky okamžite.

— Foto: Facebook/Liz Smith

BRIGHTON 10. apríla - Každý rok sa do systému pestúnskej starostlivosti dostanú tisícky detí, pričom mnoho z nich len ťažko nájde svoj stabilný domov a milujúcu rodinu. Pred dvoma rokmi sa predčasne na svet vypýtalo dievčatko menom Gisele. Konkrétne v 29. týždni sa malá bojovníčka narodila drogovo závislým rodičom. Lekári Gisele diagnostikovali novorodenecký abstinenčný syndróm ako dôsledok vystavenia opiátom v maternici.

Foto: Facebook/Liz Smith

Novorodeniatko malo skončiť ako mnohé ďalšie v pestúnskej starostlivosti, bez akejkoľvek záruky, že nájde milujúcu rodinu. Gisele mala však obrovské šťastie, keď sa stretla so zdravotnou sestrou Liz Smithovou. Tá sa totiž rozhodla stať sa jej mamičkou a milovať ju. Liz sa totiž túžila stať matkou a vedela, že jej ani 13 synovcov a neterí nenahradí pocit mať vlastné dieťa. Naskytol sa však zdravotný problém a liečba plodnosti bola neúspešná. Musela sa preto vzdať svojho veľkého sna a snahy otehotnieť.

Foto: Facebook/Liz Smith

Mnoho ľudí ju prehováralo, aby sa nad adopciou aspoň zamyslela. Liz sa tejto myšlienke dlho bránila. Takmer hneď sa však toto rozhodnutie zmenilo, keď sa prvýkrát stretla s krásnym modrookým dievčatkom v nemocnici Franciscan Children's, v ktorej pracovala. Zdravotná sestra vraj okamžite pocítila spojenie medzi ňou a malou princeznou. Zistila, že ju 5 mesiacov nikto nebol v nemocnici pozrieť a od toho momentu za ňou chodila každý deň, aby jej pomohla zotaviť sa.

Foto: Facebook/Liz Smith

Nemocnica a jej personál poskytovali dieťaťu tú najlepšiu možnú starostlivosť. Liz však vedela, že na to, aby sa dievčatko zotavilo, potrebuje stabilný domov a milujúceho rodiča. Bolo rozhodnuté. Liz si Gisele vzala domov a stala sa z nich rodina. Išlo však o pestúnsku starostlivosť, čo sa zmenilo v októbri 2018, kedy si 45-ročná Liz svoju dcérku adoptovala. Aj napriek tomu, že Liz nepriviedla dieťa na svet sama, snaží sa ľuďom prehovoriť do duše, aby sa adopcie nebáli. Môžu predsa získať rodinu, dať niekomu domov a nájsť spoločné šťastie.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…