Celých 5 mesiacov drogovo závislé novorodeniatko neprišiel nik navštíviť. Jej sestrička sa potom rozhodla pre niečo nádherné
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Celých 5 mesiacov drogovo závislé novorodeniatko neprišiel nik navštíviť. Jej sestrička sa potom rozhodla pre niečo nádherné

Malá princezná si získala srdce svojej adoptívnej mamičky okamžite.

— Foto: Facebook/Liz Smith

BRIGHTON 10. apríla - Každý rok sa do systému pestúnskej starostlivosti dostanú tisícky detí, pričom mnoho z nich len ťažko nájde svoj stabilný domov a milujúcu rodinu. Pred dvoma rokmi sa predčasne na svet vypýtalo dievčatko menom Gisele. Konkrétne v 29. týždni sa malá bojovníčka narodila drogovo závislým rodičom. Lekári Gisele diagnostikovali novorodenecký abstinenčný syndróm ako dôsledok vystavenia opiátom v maternici.

Foto: Facebook/Liz Smith

Novorodeniatko malo skončiť ako mnohé ďalšie v pestúnskej starostlivosti, bez akejkoľvek záruky, že nájde milujúcu rodinu. Gisele mala však obrovské šťastie, keď sa stretla so zdravotnou sestrou Liz Smithovou. Tá sa totiž rozhodla stať sa jej mamičkou a milovať ju. Liz sa totiž túžila stať matkou a vedela, že jej ani 13 synovcov a neterí nenahradí pocit mať vlastné dieťa. Naskytol sa však zdravotný problém a liečba plodnosti bola neúspešná. Musela sa preto vzdať svojho veľkého sna a snahy otehotnieť.

Foto: Facebook/Liz Smith

Mnoho ľudí ju prehováralo, aby sa nad adopciou aspoň zamyslela. Liz sa tejto myšlienke dlho bránila. Takmer hneď sa však toto rozhodnutie zmenilo, keď sa prvýkrát stretla s krásnym modrookým dievčatkom v nemocnici Franciscan Children's, v ktorej pracovala. Zdravotná sestra vraj okamžite pocítila spojenie medzi ňou a malou princeznou. Zistila, že ju 5 mesiacov nikto nebol v nemocnici pozrieť a od toho momentu za ňou chodila každý deň, aby jej pomohla zotaviť sa.

Foto: Facebook/Liz Smith

Nemocnica a jej personál poskytovali dieťaťu tú najlepšiu možnú starostlivosť. Liz však vedela, že na to, aby sa dievčatko zotavilo, potrebuje stabilný domov a milujúceho rodiča. Bolo rozhodnuté. Liz si Gisele vzala domov a stala sa z nich rodina. Išlo však o pestúnsku starostlivosť, čo sa zmenilo v októbri 2018, kedy si 45-ročná Liz svoju dcérku adoptovala. Aj napriek tomu, že Liz nepriviedla dieťa na svet sama, snaží sa ľuďom prehovoriť do duše, aby sa adopcie nebáli. Môžu predsa získať rodinu, dať niekomu domov a nájsť spoločné šťastie.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…