Praktické aplikácie pre cobotov, avatarov, 3D zobrazovanie a tlač
TASR
TASR

Praktické aplikácie pre cobotov, avatarov, 3D zobrazovanie a tlač

Priemyselný inovačný klaster: Podniky hľadali spolu s inovátormi aj praktické aplikácie pre cobotov, avatarov, 3D zobrazovanie a tlač

Na workshopoch sa spoločne diskutovali a prezentovali aj riešenia týkajúce sa cobotov, avatarov, 3D zobrazovania a tlače, inteligentných budov, analýzy veľkých dát a IoT (Internet of Things) v logistike a maintenance — Foto: IIC

Bratislava 15. apríla (OTS) - Deväť členov Priemyselného inovačného klastra (IIC - Industry Innovation Cluster), ktorého ambíciou je byť akcelerátorom inovácií v slovenskom priemysle, sa stretlo so slovenskými inovátormi a zástupcami slovenských technických vysokých škôl už na treťom spoločnom Matchmakingu. Na tomto podujatí spoločne hľadali možné cesty pre dlhodobú spoluprácu a riešenia konkrétnych problémov, s ktorými sa členovia klastra denne vo svojich podnikoch stretávajú.

Medzi inovátorskými spoločnosťami, ktoré sa odprezentovali na Matchmakingu boli aj Brain:IT, Civitta, Devops Blue a Luigi´s Box. Na podujatí sa zúčastnili aj zástupcovia Slovenskej technickej univerzity (Materiálovo-technologická fakulta; Strojnícka fakulta) a Žilinskej univerzity (Fakulta riadenia a informatiky).

Na workshopoch sa spoločne diskutovali a prezentovali aj riešenia týkajúce sa cobotov ((spolupracujúci robot) je robot určený na fyzickú interakciu s ľuďmi v zdieľanom pracovnom priestore. Cobot je v protiklade s inými robotmi, ktoré sú navrhnuté tak, aby fungovali autonómne alebo len s obmedzeným vedením), avatarov, 3D zobrazovania a tlače, inteligentných budov, analýzy veľkých dát a IoT (Internet of Things) v logistike a maintenance.

V poradí už tretí Matchmaking sponzorovaný IIC a zvyšujúci sa záujem o účasť na ňom je dôkazom, že sa nám darí budovať otvorenú platformu pre výmenu inovačných myšlienok. Je to projekt win-win na všetky strany: veľké spoločnosti, inovačné firmy, univerzity, ale aj mestá a obce a priestor pre štát, podporiť už desiatky zmysluplných inovačných projektov. Našou prioritou bude intenzívna komunikácia so štátom pri hľadaní schém ich spolu-financovania,“ povedala po treťom Matchmakingu IIC Martina Le Gall Maláková, prezidentka Priemyselného inovačného klastra.

Zakladateľmi IIC sú PSA Groupe Slovakia, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), HB Reavis, Veolia, Gefco, Faurecia, Plastic Omnium, Orange Slovensko, a.s. a Slovak Lines. Úlohou klastra je hľadať spoločné prieniky a projekty, ktoré by napomohli ďalšiemu technologickému rozvoju a realizácii slovenských inovácií a podporili výskum a vývoj vo veľkých, ale aj v malých a stredných podnikoch.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…