Vyčerpaného psíka objavili plávať 220 kilometrov od brehu. Vďaka pracovníkom ropnej plošiny sa ho podarilo zachrániť
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Vyčerpaného psíka objavili plávať 220 kilometrov od brehu. Vďaka pracovníkom ropnej plošiny sa ho podarilo zachrániť

Neuveriteľný príbeh sa skončil šťastne. Psíka zachránili dobrí ľudia a dali mu šancu na nový život. 

— Foto: Facebook/ Vitisak Payalaw

SONGKHLA 17. apríla - Pracovníci ropnej plošiny v Thajskom zálive zažili poriadny šok. Stalo sa tak po tom, čo sa na konštrukcii na hladine mora objavil vyčerpaný, vystrašený a vyhladovaný psík. Pohľad na neho hovoril úplne za všetko. Ako sa ale na plošinu, ktorá je vzdialená od najbližšieho brehu až 220 kilometrov dostal, nikto netuší. To však nemenilo nič na fakte, že psíka bolo treba zachrániť a to pracovníci bez zaváhania spravili.

Jedným z robotníkov, ktorý sa o psíka postaral a bol pri celej záchrannej akcii, bol muž menom Vitisak Payalaw. Ten sa o tomto veľmi záhadnom príbehu podelil s celým svetom prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „V piatok sme našli psa, ktorý sa snažil doplávať na našu plošinu. More bolo pokojné, a tak sme jasne mohli vidieť jeho hlavu nad vodou,“ prezradil Payalaw.

Záchranná akcia

Psíkovi menom Boonrod sa podarilo dostať až k plošine, avšak hore by už nevládal a najmä nedokázal vyliezť bez pomoci. Robotníci museli konať veľmi rýchlo a vymyslieť spôsob, akým by nevinné a zúbožené zvieratko, dostali do bezpečia. Počasie na mori je totiž nevyspytateľné a rýchlo sa mení. Rovnako tak to bolo aj v tomto okamihu, začalo sa zhoršovať a hrozilo, že veľké vlny by psíkovi nedali šancu na prežitie.

Nápad vytvoriť slučku na lane a ňou psíka vytiahnúť hore, bol tým najlepším. Ustráchaný pes bol zachránený, dostal vodu a jedlo. Okrem toho mu robotníci vytvorili provizórnu klietku s pelieškom, kde si mohol poriadne oddýchnuť. Všetci na ropnej plošine vedeli, že nový návštevník tam nemôže zostať dlho. Podmienky na tomto mieste nie sú totiž vôbec vhodné pre zviera.

Preprava na pevninu

Bolo potrebné vymyslieť, ako sa psík dostane na pevninu. Ani to však nebolo náročné, pretože už v nedeľu bol naplánovaný príchod tankeru k plošine. Všetko sa dohodlo a tak spolu s nákladom ropy sa previezol aj štvornohý pasažier, ktorému dva dni na plošine veľmi prospeli. Dostal všetko, čo k životu potreboval a nechýbal ani záujem zo strany ľudí, ktorí okolo neho boli.

Cesta z plošiny na pevninu prebehla bez problému. Psík poslušne čakal vo svojej klietke a na brehu si ho už prevzali pracovníci útulku, ktorý spravuje organizácia Watchdog Thailand. Veterinár po vyšetrení skonštatoval, že psík je úplne v poriadku a je zdravý.

Nový majiteľ?

Ako sa ale štvornohý kamarát dostal na more, nie je nikomu jasné. Existujú podozrenia, že psa buď niekto vyhodil, alebo vypadol z rybárskej lode. Dôležité však je, že sa ho podarilo zachrániť a je v dobrých rukách. Ďalší z pracovníkov plošiny, Khon Vitisak, povedal, že ak si pre psíka nepríde majiteľ, on by sa ním chcel stať. 

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…