Monica Belluci prezradila tajomstvo svojej krásy: Neznášam diéty, milujem jedlo a pre toto vyzerám tak, ako vyzerám
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Monica Belluci prezradila tajomstvo svojej krásy: Neznášam diéty, milujem jedlo a pre toto vyzerám tak, ako vyzerám

Nehanbí sa o svojom veku a starnutí rozprávať nahlas. Talianska kráska je vzorom pre mnohé ženy. 

— Foto: Instagram/monicabellucciofficiel

RÍM 20. apríla - Talianska herečka Monica Bellucci je vzorom pre mnohé ženy. Pri pohľade na túto krásnu ženu má človek pocit, akoby nestarla. Realita je však iná a dnes má Monica 54 rokov. Za svoj vek sa však nehanbí a na rozdiel od mnohých svojích kolegýň, ona pribúdajúce roky vie „nosiť“ s noblesou. Rôzne vylepšenia a plastické zákroky, by u nej človek hľadal len márne. Ona je prirodzená a krásna vďaka životnému štýlu, ktorý vedie.

A čo je ešte lepšie, nerobí okolo toho tajnosti a celému svetu prezradila, čo nemôže v jej živote chýbať. Svoj deň Monica Bellucci začína studenou sprchou, tá vraj zachová kožu pružnou. Na tvár používa termálnu vodu a revitalizačný sprej. Nezabúda ani na kúsok svojho tela a dopraje mu precíznu starostlivosť.

Líčenie

Monica Bellucci dáva prednosť bledšiemu odtienu mejkapu. Vždy sa snaží, aby vynikli jej krásne oči. Na pery si nanesie rúž alebo lesk, na záver si dá púder a mejkap je hotový. Talianska kráska je zástankyňou prirodzeného mejkapu. Veľmi si dáva záležať na perách. „Mám celkom plné pery, ktoré majú sklon k vysúšaniu sa. Musím ich teda neustále hydratovať. Pery sú veľmi dôležité. S ich pomocou hovoríme, jeme a bozkávame,“ prezradila Bellucci.

Počas bežného dňa si dopraje aj tiene na oči, avšak prírodné odtiene. Jej obľúbené sú farby ako hnedá alebo svetlosivá.

Starostlivosť o vlasy

Bellucci nikdy nepoužíva fén na vlasy, žehličky alebo kulmy. Umýva si hlavu nie viac ako dvakrát týždenne a pravidelne si robí masku z olivového oleja. Sušeniu vlasov sa vyhýba, aby svoju korunu krásy udržala prirodzenú a nádhernú.

Stravovanie

Drastické diéty? To v domácnosti Monici Bellucci nenájde nikto. Ona totiž miluje jedlo a neobmedzuje sa. V prípade, že potrebuje niekoľko kíl schudnúť, okamžite pristúpi k zmenšeniu porcií, no nikdy nevynecháva mäso, ryby a zeleninu. „Som Talian a milujem jedlo. Som všežravá, ale najradšej mám talianske jedlo. Moja dcéra je úžasná, zbožňuje cestoviny a syry,“ prezradila hviezda.

Monica tvrdí, že konzumovať môžeme čokoľvek. Dôležité je však v menších množstvách a najmä sa nikdy neobviňovať z toho, že sme si niečo dopriali. Dôležitý je podľa nej aj pravidelný pitný režim, ktorý ona sama dodržiava.

Pohyb

Talianska herečka nikdy nepopierala, že šport je dôležitý pre zdravie a udržanie postavy. Ona sa snaží pravidelne plávať a cvičiť jogu. Vzhľadom k tomu, že si nedokáže naordinovať diétu, je na seba prísnejšia pri cvičení. Plávanie je jej najobľúbenejším pohybom, pláva 4-krát do týždňa približne 45 minút. Každý deň cvíčí jogu a verí v jej silu.

Som šťastná

Monica Bellucci je krásna žena. Vďaka svojmu receptu a určite aj genetike jej pribúdajúce roky prospievajú. To, že sa za svoj vek nehanbí, dokazuje pravidelne a nebojí sa o tejto téme hovoriť nahlas. Ona je totiž vďačná za svoje skúsenosti a vrátiť sa do tela mladej žienky by vraj nechcela. „Nechcela by som mať opäť 20 rokov. Dnes som oveľa šťastnejšia, ako som bola v mladšom veku. Vtedy som sa snažila spoznať samú seba a trpela som neistotou. V 54 rokoch viem, čo je dôležité a čo potrebujem, ale viem aj to, bez čoho dokážem fungovať,“ priznala Bellucci.

Herečka je presvedčená, že žena môže byť krásna vtedy, keď sa naučí milovať svoje telo aj s nedostatkami. Ideál krásy totiž neexistuje a je to len výmysel spoločnosti. Keď žena podľa nej pochopí tento fakt, začína sa pre ňu nové obdobie. „Byť krásnou v 20-tke je normálne. Byť krásna v 35-tke a 45-tke je životný štýl,“ dodala Monica Bellucci. 

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…