Celý svet dnes fascinoval „škriatok Dobby“, ktorého v noci zachytila kamera
Kristián Plaštiak
Kristián Plaštiak

Celý svet dnes fascinoval „škriatok Dobby“, ktorého v noci zachytila kamera

Obľúbený domový škriatok by predsa mal byť mŕtvy, nie?

— Foto: reprofoto Youtube

BRATISLAVA 10. júna - Na internete sa objavilo video, ktoré zachytáva príjazdovú cestu Američanky Vivian Gomezovej. Na zábere vidíme auto a dvere do domu. Uprostred noci okolo Vivianinho domu prešlo čosi, čo nápadne pripomína postavu z fantasy filmu.

Video sa ocitlo na internete potom, čo ho prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Facebook uverejnila samotná majiteľka záznamu Vivian Gomezová. Informuje o tom anglický denník Daily Mail.

„Takže, v nedeľu ráno som vstala a na kamere uvidela toto, snažím sa prísť na to, o čo ide... Ako prvé som si všimla tieň pohybujúci sa pred mojím predným vchodom a potom som uvidela túto vec... videl to aj niekto iný na svojich kamerách? Moje ostatné dve kamery, ktovie prečo, netočili,“ napísala žena v príspevku, ktorý dnes obletel celý svet a neminul ani jedného fanúšika Harryho Pottera.

Týmito slovami Vivian opísala video, ktoré uverejnila na svojom Facebookovom profile. Podivná kreatúra na videu prejde medzi Vivianiným domom a zaparkovaným autom, pričom urobí čudný pohyb rukami. Tajuplné video sa rozletelo do všetkých kútov sveta, kam internet dosiahne, a preto niet divu, že sa na Vivianin profil prišli pozrieť tisícky ľudí.


Netrvalo dlho a začali sa objavovať názory ľudí, že ide o podvod, no našli sa aj takí, ktorí si myslia, alebo sa iba snažia presvedčiť ostatných o ich nepravde, že ide o nefalšovaný, pravý video záznam. Z kopy mnohých protichodných názorov vyčnievali na povrch tie, ktoré tvrdili, že bytosť na videu je obľúbená postava Dobbyho, domového škriatka, ktorého si môžete pamätát z príbehu o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Táto skupina ľudí berie celú situáciu s nadhľadom a mnohí vtipkujú, ako napríklad Josh Thomas prostredníctvom svojho účtu na Twitteri: „Prečo Dobby vyzerá, akoby práve vyšiel z baru o tretej v noci?“ Ďalší používateľ Twitteru zasa interpretuje škriatkove slávne slová z filmu Harry Potter a tajomná komnata (2002): „Dobby je voľný!“

V každom prípade, tajuplné video Vivian prinieslo publicitu v podobe 35-tisíc reakcií a 122-tisíc zdieľaní na Facebooku. Je možné, že celý záznam narafičila.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…