Susan Sarandon v Karlových Varoch krtizovala Hollywood
SITA
SITA

Susan Sarandon v Karlových Varoch krtizovala Hollywood

Americká herečka Sarandon si na festivale v Českej republike prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

BRATISLAVA 7. júla - Na 47. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary v piatok žiarila americká herečka Susan Sarandon.

Uviedla tam snímku Jeff Who Lives At Home (2011), v ktorej si zahrala spolu s Jasonom Segelom, Judy Greer a Edom Helmsom.

Okrem toho si prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

"Všetky moje sošky sú v hosťovskej kúpeľni môjho newyorského bytu. Tá vaša bude stáť vedľa Oscara a ďalších trofejí," prezradila.

"Za všetko, čo som v živote dokázala, môžu moje zlé rozhodnutia. Vyberala som si filmy, o ktorých si všetci mysleli, že to budú prepadáky. V nesprávny čas som otehotnela a dokonca som sa vyjadrovala k politike," vysvetlila hviezda svoj recept na úspech.

Dobré filmy sa nedostanú do distribúcie

V Karlových Varoch sa dokonca pustila do kritiky Hollywoodu. "Súčasná televízna tvorba je často skutočne kvalitnejšia ako film. Odvážne je napríklad HBO. Myslím si, že robí dobré filmy, ale nedostanú sa do distribúcie," povedala.

Snímkam, ktoré nepatria medzi kasové trháky, by podľa nej pomohlo, keby ich malé kiná uvádzali dlhšie než jeden víkend. Ju v ostatnej dobe uchvátila hlavne Melancholia režiséra Larsa von Triera.

Miluje film Melancholia

"Milujem ju, bol to úžasný film. Prekvapivo ma nedeprimoval, ale cítila som sa po dlhej dobe ako súčasť celého ľudského pokolenia. Bola to nádherná ukážka toho, čo všetko film dokáže," prezradila.

Šesťdesiatpäťročná Susan Sarandon má na svojom konte zatiaľ jedného Oscara za výkon v hlavnej úlohe filmu Mŕtvy muž prichádza (1995). Okrem toho bola na toto prestížne ocenenie nominovaná aj za snímky Atlantic City (1980), Thelma a Louise (1991), Liek pre Lorenza (1992) a Klient (1994). Zahrala si tiež vo filmoch Čarodejnice z Eastwicku (1987), Bull Durham (1988), Malé ženy (1994), Alfie (2004), Elizabethtown (2005), V údolí Elah (2007) alebo Doktor Smrť (2010).

V rokoch 1967 až 1979 bola vydatá za herca Chrisa Sarandona, neskôr mala vzťah s talianskym režisérom Francom Amurrim, s ktorým má dcéru Evu Amurri a v rokoch 1988 až 2009 bola partnerkou herca Tima Robbinsa, ktorému porodila synov Jacka Henryho a Milesa Guthrieho. Informácie pochádzajú z webstránky iDNES.cz a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…