Terézia Čikoš debutuje piesňou Letná, zložila ju pre ňu Jana Kirschner
TASR
TASR

Terézia Čikoš debutuje piesňou Letná, zložila ju pre ňu Jana Kirschner

Pieseň Letná je letný song s nádychom nostalgie. Je akousi spomienkou na stretnutie so starou láskou.

Jana Kirschner, archívna snímka. — Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 9. júla (TASR) - Talentovaná Terézia Čikoš prichádza s piesňou Letná. Autorkou jej prvej skladby je Jana Kirschner, ktorá sa na nej podieľala aj produkčne. Koučka zo speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko tak plní svoj sľub a svojej zverenkyni pomáha otvoriť dvere do sveta šoubiznisu. TASR o tom informovala PR manažérka Janka Marczellová.

„Pesničku som zložila priamo pre Teri. Premýšľala som nad tým, ako urobiť skladbu, ktorá je žánrovo niekde medzi. Viem, že Terezka so svojou kapelou hrá jazz, ale takisto som tam chcela dať niečo, čo ju posunie do trochu možno popovejšej polohy,“ vyjadrila sa autorka novej piesne.

Pieseň Letná je letný song s nádychom nostalgie. Je akousi spomienkou na stretnutie so starou láskou. „Chvíľu sa zdá, že by to mohlo znova vyjsť, ale je to len pocit, ktorý sa rozplynie a odletí,“ hovorí o skladbe jej autorka Jana Kirschner. „Je v nej veľa farieb a zvukov a myslím, že nabáda k snívaniu, retrospektíve. Vynárajú sa z nej rôzne obrazy,“ dodáva.

Skladba vznikala v štúdiách LVGNC a Cobra Soundstudio. „Celé nahrávanie bolo skvelé. Jana so mnou celý aranžmán konzultovala. Robila mi mentorku aj v štúdiu, čo ma opäť veľmi posunulo. Mala presnú predstavu o tom, ako to má celé znieť, ale dávala priestor aj mne. Celkovo to bola veľmi príjemná spolupráca. Pracovne aj ľudsky si veľmi rozumieme,“ vyznáva sa Teri Čikoš.

Videoklip, o ktorého réžiu i kameru sa postaral Viktor Cicko a strih Vladimíra Vrbiňáková, podčiarkuje jemnosť skladby. Je plný farieb i emócií a bez komplikovaných príbehov či obrazov. Emotívnosť piesne umocňuje i Terezin outfit či romantické vzdušné šaty, ktoré má vo videu oblečené. Nádych nostalgie podčiarkuje aj miesto, kde sa video nakrúcalo. Klip vznikal v krásnych priestoroch v srdci Bratislavy - v Lekárni u Salvátora.

„Nahliadnuť do bájnej novorenesančnej budovy legendárnej lekárne je snom asi každého Bratislavčana, vrátane mňa. Miesto nakrúcania pre mňa bola jasná voľba,“ poznamenala Teri Čikoš. Inak tomu nebolo ani v prípade Jany Kirschner: „Cez okno som s obdivom pozerala do tejto budovy a snívala, že raz tam niečo natočíme. Teraz to urobila ona. Páči sa mi, že mala od začiatku predstavu o tom, ako by to mohlo vyzerať.“

Spoluprácu s Janou Kirschner počas aj po súťaži The Voice si mladá Bratislavčanka veľmi pochvaľuje a podľa jej slov bola pre ňu veľkou školou. „Jana ma naučila precíznosti. V hľadaní mojej pravej tváre. Naučila ma vnímať veci zmyslami. Ukázala mi jednoduchosť a jemnosť. Naučila ma robiť veci profesionálne, takže svoje rozhodnutie vybrať si ju spomedzi štyroch koučov nikdy neoľutujem,“ dodáva Terézia.

Rovnako pochvalne sa o spolupráci vyjadrila aj Kirschner. „Terezkina otvorenosť a radosť z muziky je inšpirujúca. Je v nej niečo, čo ma hneď chytilo za srdce. Do spolupráce s ňou som išla viac-menej intuitívne. Možno som v Terezke videla aj kúsok seba,“ uviedla na záver Jana Kirschner.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…