Ružomberok stále chce s Levski Sofia postúpiť
TASR
TASR

Ružomberok stále chce s Levski Sofia postúpiť

Ružomberčania inkasovali prvý gól deväť minút pred koncom úvodného polčasu a druhý už v šiestej minúte druhého dejstva.

Na snímke zľava Matej Čurma (Ružomberok), Nuno Reis, Ilja Jurukov (Sofia) počas prvého zápasu 1. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok - Levski Sofia. Ružomberok, 11. júla 2019. — Foto: TASR

Ružomberok 12. júla (TASR) – Futbalisti MFK Ružomberok výsledkovo nezvládli úvodný duel 1. predkola Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovom domácom stretnutí s bulharským Levski Sofia inkasovali dva góly, pričom nestrelili ani jeden.

S výsledkom 0:2 teda nemohli byť spokojní, hoci po hernej stránke nesklamali. "Do druhého inkasovaného gólu sme hrali s Levski vyrovnanú partiu, dostávali sme hostí pod tlak, dobre sme ich napádali. Po druhom góle bolo badať kvalitu bulharského mužstva, majú technických hráčov, ktorí si s loptou rozumejú. Ťažšie sme sa dostávali do súbojov. Z tohto zápasu mám rozpačité pocity," povedal po prehratom zápase kapitán Ružomberka Ján Maslo, ktorého mrzeli dva góly v domácej sieti.

Zaradil ich do kategórie šťastných: "Už ten prvý gól bol z ich strany šťastný, pretože takto to hlavou trafiť, ani niet čo na to povedať. A druhý, z našej strany tam bolo nedorozumenie, takže pre nich to boli dva šťastné góly, o to viac nás mrzia."

Rovnaký názor mal aj kreatívny stredopoliar Ružomberka Peter Gál-Andrezly: "Inkasovali sme lacné góly. Ten prvý bol z kategórie náhodných a pri druhom k strelcovi, aj so šťastím, prešla lopta a už išiel sám na bránku. Inak bol zápas vyrovnaný, čiže škoda týchto momentov."

Ružomberčania inkasovali prvý gól deväť minút pred koncom úvodného polčasu a druhý už v šiestej minúte druhého dejstva. Tréneri pritom burcovali cez prestávku svojich zverencov, že duel môžu vyrovnať aj vyhrať, keďže na ihrisku mali Liptáci miernu hernú prevahu.

"Po polčase sme si v šatni hovorili, že musíme ešte pridať, že sa to dá zvrátiť. Boli sme totiž lepší na lopte, viac sme ich zatlačili v prvom polčase ako oni nás. Avšak po druhom inkasovanom góle ani neviem čo sa s nami stalo, jednoducho nás to zlomilo, zaskočilo. Škoda tohto okamihu. My ešte nemáme také mužstvo, aby sme sa v takejto situácii zomkli psychicky. Naopak, bolo vidno, že sme upadli na psychike a zostali zaskočení," priznal Gál-Andrezly, ktorý pred odvetou rozhodne 'zbrane neskladá'.

"Nevzdávame sa. Ideme do druhého zápasu s tým, že chceme zabrať a ešte sa pobiť o postup. Prehrávame 0:2, v Sofii to budeme mať ťažké, ale vynasnažíme sa u nich pobiť o víťazstvo. Urobíme všetko pre to, aby sme postúpili my."

Podobne to v Sofii vidí aj tréner Ružomberka Ján Haspra: "Zažili sme už veľa zápasov, ktoré sa podarilo zvrátiť. Všetko sa môže stať. Navyše v Sofii sa bude hrať bez divákov, čo môže byť našou výhodou. Pôjdeme tam s cieľom rozumne to podržať na 0:0, skúsiť dať nejaký gól a prinútiť súpera, aby znervóznel."

"Ak sa nám podarí dať gól na 1:0, tak aj mužstvo ako Levski Sofia môže mať problémy. Ukázalo sa to aj v tomto zápase u nás – pokiaľ nebol výsledok rozhodnutý, tak súper mal problémy. Stále je šanca, aj keď to bude ťažké."

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…