Envirorezort chce naďalej pôsobiť aj v Banskej Štiavnici
SITA
SITA

Envirorezort chce naďalej pôsobiť aj v Banskej Štiavnici

Minister má záujem na tom, aby Banská Štiavnica aj naďalej zostala sídlom jej dvoch významných rezortných organizácií – Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) a Slovenského Banského múzea.

BRATISLAVA 8. júla – Ministerstvo životného prostredia má záujem na tom, aby Banská Štiavnica aj naďalej zostala sídlom jej dvoch významných rezortných organizácií – Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) a Slovenského Banského múzea.

Informuje o tom envirorezort na svojej internetovej stránke.

Minister rezortu životného prostredia Peter Žiga to oznámil na návšteve mesta pri príležitosti 15. výročia vzniku SVP a stretol sa tiež s primátorkou mesta Nadeždou Babjakovou a generálnym riaditeľom Slovenského vodohospodárskeho podniku Mariánom Supekom. Žiga tiež ocenil pôsobenie vodohospodárov a ich prínos pre Slovensko.

Slovenský vodohospodársky podnik podľa informácii envirorezortu v súčasnosti zodpovedá za viac ako 32-tisíc kilometrov vodohospodársky významných a ostatných vodných tokov, 287 vodných nádrží, tisíce kilometrov ochranných hrádzí a odvodňovacích kanálov v záplavových územiach, ale aj za dunajskú vodnú cestu.

„Takmer 3500 zamestnancov zabezpečuje prakticky na celom území Slovenska údržbu a čistenie vodných tokov, opravy poškodených brehov, hrádzí a ďalších vodohospodárskych stavieb, monitoruje stavy hladín vodných nádrží a udržiava potrebné prietoky,“ píše sa v tlačovej správe.

Rozhodnutie vybrať za sídlo SVP práve Banskú Štiavnicu ovplyvnil jej historický význam, súvisiaci so zrodom priehradného staviteľstva v celej Európe. Ako ministerstvo životného prostredia informuje, boli to práve štiavnické tajchy budované od roku 1510, ktoré začali vytvárať históriu celého slovenského priehradného staviteľstva.

„Ďalším dôvodom bola aj snaha štátnych orgánov v 90-tych rokoch minulého storočia umiestňovať sídla niektorých celoslovenských podnikov a organizácií do miest mimo bratislavského centra,“ uvádza sa na stránke ministerstva životného prostredia.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…