RTVS pomôže technikou redakcii slovenského vysielania v Novom Sade
TASR
TASR

RTVS pomôže technikou redakcii slovenského vysielania v Novom Sade

Rádio-televízia Vojvodiny je špecifický mediálny dom. Vyrába rozhlasový program v 16 jazykoch národnostných menšín, televízny v 11 menšinových jazykoch a on-line vysielanie v siedmich.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 26. júla (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) a srbské verejnoprávne Rádio-televízia Vojvodiny (RTV) prehĺbia svoje dlhoročné partnerstvo. Vyplýva to z dohody, ktorú v Bratislave podpísali generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a štatutárny zástupca RTV Jozef Klem. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Dohoda podľa Rezníka umožní intenzívnejšiu spoluprácu napríklad pri príprave rôznych relácií, ktoré mapujú a viac priblížia život slovenskej komunity v Srbsku a jej zvyky, ktoré udržiava presne také, ako keď prvýkrát prišla na Dolnú zem.

RTVS sa zase bude snažiť tam vyviezť svoju aktuálnu televíznu a rozhlasovú produkciu, aby sme udržali čo najsilnejšie puto medzi našimi rodákmi a ich domovskou krajinou. V súčasnosti sa spolupráca dostala do tej podoby, že im pomáhame aj technologicky, pretože považujeme za našu povinnosť prispieť slovenskej redakcii aj takýmto vybavením," priblížil Rezník. Okrem výmeny hudobných a slovných programov sa budú organizovať i študijné a pracovné pobyty redaktorov, moderátorov či technických pracovníkov.

Rádio-televízia Vojvodiny je špecifický mediálny dom. Vyrába rozhlasový program v 16 jazykoch národnostných menšín, televízny v 11 menšinových jazykoch a on-line vysielanie v siedmich. „Práve preto sa usilujeme vybudovať čo najlepšiu spoluprácu s verejnoprávnymi inštitúciami v okolí a môžem zhodnotiť, že najlepšiu máme práve s televíziou zo Slovenska. Ako jediná z našich partnerov v okolí sa rozhodla podporiť nás aj materiálne, čo nám pomôže vo vylepšení našich programov," poznamenal Klem.

Techniku využijú v novej budove, do ktorej sa vojvodinský rozhlas a televízia plánuje tento november presťahovať. V súčasnosti vysiela z viacerých prenajatých budov. Pôvodné spoločné sídlo totiž pred 20 rokmi zničilo bombardovanie. V novembri si RTV zároveň pripomenie dve jubileá – 70 rokov pôsobenia Rádia Nový Sad a začatia sa vysielania v slovenskom jazyku a 45. výročie slovenského televízneho vysielania.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…