RTVS pomôže technikou redakcii slovenského vysielania v Novom Sade
TASR
TASR

RTVS pomôže technikou redakcii slovenského vysielania v Novom Sade

Rádio-televízia Vojvodiny je špecifický mediálny dom. Vyrába rozhlasový program v 16 jazykoch národnostných menšín, televízny v 11 menšinových jazykoch a on-line vysielanie v siedmich.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 26. júla (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) a srbské verejnoprávne Rádio-televízia Vojvodiny (RTV) prehĺbia svoje dlhoročné partnerstvo. Vyplýva to z dohody, ktorú v Bratislave podpísali generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a štatutárny zástupca RTV Jozef Klem. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Dohoda podľa Rezníka umožní intenzívnejšiu spoluprácu napríklad pri príprave rôznych relácií, ktoré mapujú a viac priblížia život slovenskej komunity v Srbsku a jej zvyky, ktoré udržiava presne také, ako keď prvýkrát prišla na Dolnú zem.

RTVS sa zase bude snažiť tam vyviezť svoju aktuálnu televíznu a rozhlasovú produkciu, aby sme udržali čo najsilnejšie puto medzi našimi rodákmi a ich domovskou krajinou. V súčasnosti sa spolupráca dostala do tej podoby, že im pomáhame aj technologicky, pretože považujeme za našu povinnosť prispieť slovenskej redakcii aj takýmto vybavením," priblížil Rezník. Okrem výmeny hudobných a slovných programov sa budú organizovať i študijné a pracovné pobyty redaktorov, moderátorov či technických pracovníkov.

Rádio-televízia Vojvodiny je špecifický mediálny dom. Vyrába rozhlasový program v 16 jazykoch národnostných menšín, televízny v 11 menšinových jazykoch a on-line vysielanie v siedmich. „Práve preto sa usilujeme vybudovať čo najlepšiu spoluprácu s verejnoprávnymi inštitúciami v okolí a môžem zhodnotiť, že najlepšiu máme práve s televíziou zo Slovenska. Ako jediná z našich partnerov v okolí sa rozhodla podporiť nás aj materiálne, čo nám pomôže vo vylepšení našich programov," poznamenal Klem.

Techniku využijú v novej budove, do ktorej sa vojvodinský rozhlas a televízia plánuje tento november presťahovať. V súčasnosti vysiela z viacerých prenajatých budov. Pôvodné spoločné sídlo totiž pred 20 rokmi zničilo bombardovanie. V novembri si RTV zároveň pripomenie dve jubileá – 70 rokov pôsobenia Rádia Nový Sad a začatia sa vysielania v slovenskom jazyku a 45. výročie slovenského televízneho vysielania.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…