Princ Harry nechce mať viac než dve deti. Má na to dôvod, ktorý stojí za zamyslenie
TASR
TASR

Princ Harry nechce mať viac než dve deti. Má na to dôvod, ktorý stojí za zamyslenie

Harry v rozhovore Goodallovej povedal, že jeho pohľad na životné prostredie sa zmenil, keď sa v máji stal otcom.

Britský princ Harry a vojvodkyňa zo Sussexu Meghan pózujú fotografom so svojím synom v kaplnke sv. Juraja na zámku vo Windsore 8. mája 2019. Prvé dieťa britského princa Harryho a jeho manželky Meghan sa narodilo v pondelok popoludní. — Foto: TASR/AP

Londýn 31. júla (TASR) - Britský princ Harry a jeho manželka Meghan nebudú mať z dôvodu obáv o životné prostredie viac než dve deti. Samotný Harry to povedal v rozhovore, ktorý viedol pre britskú verziu magazínu Vogue s Jane Goodallovou, známou britskou biologičkou zaoberajúcou sa výskumom primátov. Z rozhovoru pre septembrové vydanie britského Vogue priniesla v utorok úryvok agentúra AP.

Harry v ňom Goodallovej povedal, že jeho pohľad na životné prostredie zmenilo, keď sa v máji stal otcom. Hneď, ako sa princ Harry s Jane Goodallovou stretol, neváhal a zvítali sa „šimpanzím tancom“, teda spôsobom, ako sa zvítavajú práve tieto zvieratá. Pozrieť si to môžete vo videu.

„Bezpochyby sa na to teraz dívam inak,“ uviedol a dodal, že otázkami súvisiacimi so životným prostredím sa zaoberal už predtým ako „mal dieťa“ či vôbec „dúfal, že bude mať deti“. Goodallová v tejto súvislosti vyjadrila nádej, že Harry nebude mať tých detí „primnoho“, na čo princ reagoval slovami: „dve, maximálne“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Earlier this summer HRH The Duke of Sussex met with world renowned ethologist Dr. Jane Goodall for an intimate conversation on environment, activism, and the world as they see it. This special sit-down was requested by The Duchess of Sussex, who has long admired Dr. Goodall and wanted to feature her in the September issue of @BritishVogue, which HRH has guest edited. HRH and Dr. Goodall spoke candidly about many topics including the effects of unconscious bias, and the need for people to acknowledge that your upbringing and environment can cause you to be prejudiced without realising it. The Duke described that “[when] you start to peel away all the layers, all the taught behaviour, the learned behaviour, the experienced behaviour, you start to peel all that away - and at the end of the day, we’re all humans.” • Through @RootsandShoots the global youth service program @JaneGoodallInst founded in 1991, she has created and encouraged a global youth community to recognise the power of their individual strength – that each day you live, you can make a difference. Photos: ©️SussexRoyal / Chris Allerton #ForcesForChange

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Harry tiež uviedol, že ničenie životného prostredia, k akému na planéte už teraz dochádza, je „desivé“. „Sme ako žaba vo vode, ktorá už vrie,“ dodal.

Harrymu a Meghan sa prvý potomok, syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor, narodil 6. mája ráno v súkromnej Portlandskej nemocnici v centre Londýna. Archie je aktuálne siedmym v poradí v rámci nástupníckej línie na britský trón.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…