Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 v Bratislave sa predstaví 92 tímov z 11 krajín
TASR
TASR

Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 v Bratislave sa predstaví 92 tímov z 11 krajín

Turnaj prinesie skorší termín.

Na snímke zľava Adam Kohút (Slovensko U19), Samuel Kelemen (Slovensko U19 ) a Michal Steinhubel (Imanust) počas finále mužskej kategórie Elite Slovak Floorball Cup 2018 v Bratislave 25.augusta 2018. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 14. augusta (TASR) - V piatich športových halách v Bratislave (ŠH Elán, ŠH Mladosť, Dom športu, Telocvičňa Lekárskej fakulty a Eurovia Aréna) sa od štvrtka do nedele uskutoční štvrtý ročník medzinárodného turnaja Slovak Floorball Cup.

Zúčastní sa na ňom dokopy 92 tímov z 11 európskych krajín, ktoré sa predstavia v piatich kategóriách - muži Elite, muži Pro, muži Open, ženy a juniori. Oproti minulému roku sa hlavný turnaj uskutoční o týždeň skôr, v termíne od 15. do 18. augusta, po ňom nasleduje mládežnícka časť podujatia (23.-25. augusta).

Vlani v hlavnej kategórii elite triumfoval tím Imanust. Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 štartuje v elite mužov šesť družstiev. V A-skupine narazia na seba Hu-Fa Panthers Otrokovice z ČR, Nokian KrP z Fínska a švajčiarsky Unihockey Basel Regio, v B-skupine sa stretnú slovenský zástupca Floorball Academy, švédsky Team Thorengruppen a ďalší účastník českej Tipsport Superligy Sokol Pardubice.

Do play off postupujú všetky tímy, finále je na programe v sobotu o 17.00 v Eurovia Aréne. Turnaj vyvrcholí v nedeľu takisto v Eurovia Aréne finálovým súbojom v kategórii muži Open (17.30).

Na najväčší florbalový turnaj na Slovensku sa príde pozrieť aj nový tréner slovenských reprezentantov Radomír Mrázek, ktorý si skontroluje aktuálnu formu hráčov a zároveň bude hľadať nových adeptov o najcennejší dres.

Najviac reprezentantov sa nachádza v tíme Floorball Academy, ktorý sa poskladal okolo opôr reprezentácie Martina Kuboviča a brankára Ruda Turiaka. Množstvo reprezentantov nastúpi aj v kategórií Pro, kde sa predstaví až päť slovenských tímov - Hurikán Bratislava, S nikým, FRAM Floorball Team, Snipers Bratislava a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

V kategórii Open nastúpi 18 slovenských družstiev, do juniorskej kategórie sa prihlásili štyri slovenské tímy. V drese FRAM Ladies Team sa predstaví aj jedna z najlepších hráčok v histórii slovenskej reprezentácie Denisa Ferenčíková.

Turnaj bude mať opäť široké medzinárodné zastúpenie aj medzi rozhodcami, účasť prisľúbil renomovaný Thomas Andersson. Slovak Floorball Cup vytvára 4. ročníkom spoluprácu s občianskym združením APPA - Asociácia pomoci postihnutým, v rámci ktorej bude každý rok vytvorená charitatívna zbierka na pomoc telesne ťažko postihnutých športovcov. Tento rok sa bude pomáhať 29-ročnému Lukášovi Rosinčinovi s diagnózou DMO.

 

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…