Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 v Bratislave sa predstaví 92 tímov z 11 krajín
TASR
TASR

Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 v Bratislave sa predstaví 92 tímov z 11 krajín

Turnaj prinesie skorší termín.

Na snímke zľava Adam Kohút (Slovensko U19), Samuel Kelemen (Slovensko U19 ) a Michal Steinhubel (Imanust) počas finále mužskej kategórie Elite Slovak Floorball Cup 2018 v Bratislave 25.augusta 2018. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 14. augusta (TASR) - V piatich športových halách v Bratislave (ŠH Elán, ŠH Mladosť, Dom športu, Telocvičňa Lekárskej fakulty a Eurovia Aréna) sa od štvrtka do nedele uskutoční štvrtý ročník medzinárodného turnaja Slovak Floorball Cup.

Zúčastní sa na ňom dokopy 92 tímov z 11 európskych krajín, ktoré sa predstavia v piatich kategóriách - muži Elite, muži Pro, muži Open, ženy a juniori. Oproti minulému roku sa hlavný turnaj uskutoční o týždeň skôr, v termíne od 15. do 18. augusta, po ňom nasleduje mládežnícka časť podujatia (23.-25. augusta).

Vlani v hlavnej kategórii elite triumfoval tím Imanust. Na Slovak Floorball Cup-e 2K19 štartuje v elite mužov šesť družstiev. V A-skupine narazia na seba Hu-Fa Panthers Otrokovice z ČR, Nokian KrP z Fínska a švajčiarsky Unihockey Basel Regio, v B-skupine sa stretnú slovenský zástupca Floorball Academy, švédsky Team Thorengruppen a ďalší účastník českej Tipsport Superligy Sokol Pardubice.

Do play off postupujú všetky tímy, finále je na programe v sobotu o 17.00 v Eurovia Aréne. Turnaj vyvrcholí v nedeľu takisto v Eurovia Aréne finálovým súbojom v kategórii muži Open (17.30).

Na najväčší florbalový turnaj na Slovensku sa príde pozrieť aj nový tréner slovenských reprezentantov Radomír Mrázek, ktorý si skontroluje aktuálnu formu hráčov a zároveň bude hľadať nových adeptov o najcennejší dres.

Najviac reprezentantov sa nachádza v tíme Floorball Academy, ktorý sa poskladal okolo opôr reprezentácie Martina Kuboviča a brankára Ruda Turiaka. Množstvo reprezentantov nastúpi aj v kategórií Pro, kde sa predstaví až päť slovenských tímov - Hurikán Bratislava, S nikým, FRAM Floorball Team, Snipers Bratislava a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

V kategórii Open nastúpi 18 slovenských družstiev, do juniorskej kategórie sa prihlásili štyri slovenské tímy. V drese FRAM Ladies Team sa predstaví aj jedna z najlepších hráčok v histórii slovenskej reprezentácie Denisa Ferenčíková.

Turnaj bude mať opäť široké medzinárodné zastúpenie aj medzi rozhodcami, účasť prisľúbil renomovaný Thomas Andersson. Slovak Floorball Cup vytvára 4. ročníkom spoluprácu s občianskym združením APPA - Asociácia pomoci postihnutým, v rámci ktorej bude každý rok vytvorená charitatívna zbierka na pomoc telesne ťažko postihnutých športovcov. Tento rok sa bude pomáhať 29-ročnému Lukášovi Rosinčinovi s diagnózou DMO.

 

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…