Slavia v derby rozdrvila Bohemians, Karviná prekvapila na ihrisku Zlína

Zverenci trénera Františka Straku sa po prvej výhre v aktuálnom ročníku minimálne dočasne odpútali od dna tabuľky.

Prípravný zápas Karviná — Foto: TASR

Zlín 24. augusta (TASR) – Futbalisti MFK Karviná sa postarali o prekvapenie v 7. kole českej najvyššej súťaže, keď na pôde Zlína zvíťazili vysoko 4:1. Jeden z gólov hostí zaznamenal slovenský stredopoliar Martin Bukata.

Zverenci trénera Františka Straku sa po prvej výhre v aktuálnom ročníku minimálne dočasne odpútali od dna tabuľky, s piatimi bodmi na konte poskočili na 14. miesto, na České Budějovice a Teplice, ktoré predstihli, však ešte len čaká zápas 7. kola. Výrazným víťazstvom, no v prospech domácich, sa skončil duel medzi FK Příbram a FK Jablonec – 4:0.

Hostia, ktorí doteraz strelili najviac gólov zo všetkých tímov v aktuálnej sezóne Fortuna ligy, nielenže vyšli bodovo naprázdno, no zaznamenali i zatiaľ najvyššiu prehru v sezóne. Sobotňajší program ukončí o 19.30 h pražské derby medzi klubmi z Vršovíc, Slavia Praha privíta "klokanov" z Bohemians.

Obhajca českého futbalového titulu, pražská Slavia, potvrdila v sobotu úlohu favorita a v malom pražskom derby pokorila v domácom prostredí Bohemians Praha 4:0. Na cestu za víťazstvom „zošívaných" zavelil stredopoliar Josef Hušbauer, ktorý strelil gól už v deviatej minúte.

Ďalšie presné zásahy ale prišli až v druhom polčase, v 49. minúte dal gól Frydrych, v 56. minúte Kúdela a v nadstavenom čase Traoré. Hostia dohrávali v oslabení, keďže v 59. minúte dostal po druhej žltej červenú kartu záložník zeleno-bielych Kamil Vacek. Do zápasu slovenskí hráči nezasiahli, Jakub Hromada (Slavia) nebol pre zranenie na zápasovej súpiske.

Fortuna liga – 7. kolo

FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0)

Góly: 31. a 74. Škoda, 3. Soldát, 70. Rezek

(Považanec za hostí hral do 25. minúty)

Fastav Zlín – MFK Karviná 1:4 (0:1)

Góly: 90.+2 Jiráček - 12. BUKATA, 59. Hanousek, 64. Petráň, 78. Puchel, ČK: 52. Azackij (Zlín) po 2.ŽK

(Hlinka za domácich - Bukata (1 gól), Čonka, Janečka a Hrdlička za hostí odohrali celý zápas)

Slavia Praha – Bohemians Praha 4:0 (1:0)

Góly: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…